1 kwietnia 2024

Poniedziałek Wielkanocny

 1. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Wt : 700
  • Śr, Czw, Pt i Sob: 1800
  • Ndz : 90i 1200
 2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy na różny sposób zaangażowali się w przygotowanie naszej parafii i kościoła na  przeżywanie Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Triduum Paschalnego.
 3. Bardzo dziękuję za wielkopostną dekorację oraz budowę Ciemnicy i  Grobu Pańskiego. Mieszkańcom Roli Ramsowej wyrażam wdzięczność za solidne posprzątanie i świąteczne udekorowanie kościoła.
 4. Strażakom dziękuję za umycie drogi przy kościele, a także za pełnienie honorowej warty przy Grobie Pańskim, szczególnie dziewczętom oraz młodzieżowej i dziecięcej drużynie pożarniczej, która w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. W przyszłą niedzielę strażacy zapraszają do udziału w Akcji Krwiodawstwa w godzinach od 9:00 do 13:00 w remizie OSP.
 5. Serdecznie dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za bardzo rzetelne przygotowanie asyst na wszystkie celebracje Wielkiego Tygodnia, a młodzieży i mężczyznom za poprowadzenie nocnej adoracji i drogi krzyżowej. Dziękuję także dorosłym lektorom i kantorkom za zaangażowanie w czasie Triduum w śpiew psalmów, czytania i obrzęd umycia nóg. Dziękuję również rodzinom, które wpisały się na czuwanie przy Grobie Pańskim.
 6. Bóg zapłać całej służbie kościelnej: organiście, kościelnemu i szafarzowi za wszelkie zaangażowanie i pomoc w tym świątecznym czasie.
 7. Dziękuję również za pomoc w zorganizowaniu transportu i pobytu osiołka, który nie tylko uatrakcyjnia naszą procesję w Niedzielę Palmową, ale i wraz z dziećmi uczestniczy w rekolekcjach wielkopostnych. Bóg zapłać paniom z Koła Gospodyń za przygotowanie palm dla kapłanów i służby liturgicznej.
 8. Moją wielką wdzięczność pragnę wyrazić wszystkim, którzy wzięli udział w procesji rezurekcyjnej, a szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty, młodzieży i paniom w strojach regionalnych za niesienie feretronów, a strażakom za niesienie baldachimu, chorągwi i figur.
 9. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na potrzeby kościoła. Dziękuję również za ufundowanie pięknego paschału oraz za naprawienie schodów do zakrystii.
 10. Dzisiejsza składka tradycyjnie jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 11. W imieniu organizatorów nocnej Orawskiej Drogi Krzyżowej do Ludźmierza dziękuję za bardzo liczny udział (450 osób). W przyszłym roku wyruszymy z parafii św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej.
 12. Wieczorne Msze święte od tego tygodnia będą odprawiane o godz. 18:00.
 13. Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji w pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00.
 14. Zmiana tajemnic Różańca Świętego w niedzielę po mszy o 9:00.
 15. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od 9:00. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od 17:00.
 16. Ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 17. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca w naszej parafii rozpoczniemy w najbliższą sobotę o godz. 19:00. Serdecznie zachęcam do udziału.
 18. Rozpoczęła się w polskich diecezjach peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. W poniedziałek i wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego relikwie będą w parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.
 19. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 305, 307, 307a, 308, 308a, 308b, 309, 310, 310a i 310b.
 20. Świąteczne życzenia kieruje do nas o. Władysław:Z okazji Świąt Wielkanocnych składam każdemu z Was najserdeczniejsze życzenia. Niech troski, zmartwienia i trudy życia codziennego nigdy nie przyćmią radości, jaką daje Zmartwychwstały Pan Jezus. Niech to będą dla Was Święta radosne i szczęśliwe, bo przeżywane w bliskości Jezusa i w jedności z najbliższymi.Całość listu i zdjęcia są na stronie internetowej i w nowej gablotce z ogłoszeniami.
 21. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Stanisława Kott. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…