1 maja 2022

3. Niedziela Wielkanocna

• Pon, Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Wt i Ndz : 900 i 1200
  2. Dziś Niedziela Biblijna i 6. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego rozpoczynający Tydzień Biblijny. W tym roku czytamy Ewangelię według św. Łukasza. Serdecznie zachęcam!
  3. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (3.05) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
      Msze święte o godz. 9:00 i 12:00; nie będzie już w tym dniu Mszy o 18:00
    • środa (4.05) – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
    • czwartek (5.05) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
    • piątek (6.05) – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  4. Msza święta w intencji naszych strażaków i ich rodzin będzie we wtorek (3.05) o godz. 12:00, w przeddzień święta św. Floriana ich Patrona. Strażacy przywiozą w tym dniu zabytkową pompę i po Mszy świętej zademonstrują jej działanie. Natomiast przez cały maj będzie można się zapisywać do OSP.  Zaproszenie dotyczy chłopców i dziewcząt, zarówno najmłodsze dzieci jak i młodzież.
  5. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu są odprawiane po Mszy świętej o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy o 12:00. Serdecznie zachęcam do tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach. Dziękuję za ich udekorowanie i odnowienie. W miarę możliwości czasowych postaram się w niektóre dni przyjechać do Was i żeby się z Wami pomodlić i Was pobłogosławić.
  6. Środowa Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej przez cały maj będzie odprawiana wraz z nabożeństwem majowym po Mszy świętej zbiorowej.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji. Wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo majowe będzie przed Mszą świętą, czyli na zakończenie adoracji.
  8. Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej przed pierwszym piątkiem będzie w środę (4.05) od godz. 13:40, czyli bezpośrednio po zakończonych lekcjach. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w czwartek i w piątek od 17:00. Odwiedziny chorych w 1. piątek od godz. 9:00.
  9. Dzieci z klasy trzeciej swoją pierwszą spowiedź będą miały w piątek (6.05) o godz. 16:00.
  10. Rodziców dzieci z klasy czwartej zapraszam na spotkanie w sprawie rocznicy I Komunii świętej w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9:00.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Małgorzacie Płaciak, Bronisławowi Bosakowi, Krystynie Grobarczyk, Jadwidze Głusiak, Barbarze Smutek, Joannie Piekarskiej, Jadwidze Grobarczyk i Danucie Wójciak oraz Teresie Stramek, Henrykowi Kulawiakowi, Ewie Zaitz i Annie Kulawiak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W nadchodzącym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 190a, 191, 192, 193, 194, 195, 198, 198a, 199a i 199b.
  12. Rodzicom dzieci z klasy drugiej serdecznie dziękuje za zrobione porządki wokół kościoła, za solidne wyczyszczenie kostki i udrożnienie korytek odpływowych, a firmie „Ignacy Polański” za nieodpłatne wypożyczenie maszyny do mycia kostki brukowej.
  13. Składam serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.
  14. Procesja z Wawelu na Skałkę wyruszy w przyszłą niedzielę (8.05) o godz. 9:00 – zaproszenie naszego metropolity jest dostępne na tablicy ogłoszeń.
  15. Dlaczego nabożeństwo maryjne odprawiamy właśnie w maju, kto i kiedy je wymyślił i dlaczego głównym elementem tej modlitwy jest właśnie Litania Loretańska – o tym wszystkim możemy między innymi przeczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Dla dzieci jest już nowy numer Promyczka Dobra oraz do zabrania karteczki Ziarno.
  16. Rada sołecka informuje, że do 20 maja br. właściciele działek położonych nad dzwonnicą oraz w rejonie granicy Roli Rusnakowej oraz Ramsowej od strony Lipnicy Małej mogą zgłaszać wolę odpłatnego wydzierżawienia swoich działek dla Firmy Play na postawienie masztu telekomunikacyjnego. Szczegółowe informacje na stronie sołectwa.