1 sierpnia 2021

1. W ubiegłą niedzielę na środki transportu dla misjonarzy zostało zebrane 3.515 zł i 60 euro. Bardzo dziękuję za Waszą hojność. Bóg zapłać również za ofiary składane dziś z okazji niedzieli finansowej!
  2. Wczoraj (31.07) dotarła na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Góralska. Wszystkim, którzy wspierali pielgrzymów swoją modlitwą serdeczne Bóg zapłać. Grupa z naszej parafii liczyła siedem osób – nam nadzieję, że za rok będzie nas dużo więcej.
  3. W liturgii Kościoła:
    • niedziela (1.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
    • poniedziałek (2.08) – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, odpust w Podwilku, suma o 1100;
    • środa (4.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
    • piątek (6.08) – święto Przemienienia Pańskiego, odpust w Jabłonce suma o 1100.
  4. W tym tygodniu przypada 1. piątek miesiąca – okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1700. Odwiedziny chorych od 900.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Halinie Paluch, Małgorzacie Paluch, Januszowi i Małgorzacie Mastela, Janinie i Dawidowi Mastela, Sylwii Mastela, Aleksandrze Kulak i Janinie Solawa oraz za dołożenie się do ofiary na kwiaty Małgorzacie Kulak, Karolinie Paluch, Emilii Kulak i Józefowi Kowalik. Bóg zapłać również za dekorację kwiatową wczorajszym nowożeńcom. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 233a, 234, 236, 237, 237a, 238, 238a, 239, 239a i 240.
  6. W najnowszym Gościu Niedzielnym można przeczytać miedzy innymi o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła oraz o tym, czego możemy się nauczyć od świętego proboszcza z Ars, Jana Vianneya. Dla dzieci jest jeszcze sierpniowy numer Stasia. Zachęcam do lektury.
  7. 2. Piknik Rodzinny odbędzie się w najbliższą sobotę (7.08) na Orliku w Zubrzycy Dolnej. Rozpoczęcie o godz. 1530. Na dzieci i dorosłych czekają liczne atrakcje. Odbędzie się również Amatorski Turniej w Piłkę Siatkową o Puchar Sołtysa. Więcej informacji na stronie FB Sołectwa Zubrzyca Dolna. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
  8. W ramach Ogólnopolskiej Akcji Szczepień dzisiaj (1.08) od 800 do 1600 w Orawskim Centrum Zdrowia w Jabłonce zainteresowani będą mieli możliwość zaszczepienia się  przeciw COVID–19 szczepionką firmy Johnson & Johnson. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty.
    • Pon, Wt  : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800