11 kwietnia 2021

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca 77. Tydzień Miłosierdzia.  Po Mszy świętej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ze stolika z gazetami można zabrać broszurki o nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Caritas.
  2. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło 40 osób z naszej parafii, to jest dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Natomiast akt osobistego oddania się Matce Bożej złożyło 4 osoby. Bóg zapłać za Wasze świadectwo.
  3. W liturgii Kościoła we wtorek (13.04) wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika. W środę natomiast (14.04) po raz trzeci będziemy obchodzić ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Święto Chrztu Polski. Pomódlmy się w tym dniu za naszą Ojczyznę i wywieśmy flagę państwową na znak pamięci o naszych chrześcijańskich korzeniach.
  4. Zbiórka ministrantów będzie w środę po nowennie i Mszy świętej.
  5. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam w najbliższy piątek (16.04) na spotkanie w salce. Klasa 7A przyjdzie na godz. 1600, klasa 7B na 1645, a klasa ósma po Mszy świętej.
  6. Dziękuję za ofiarę … zł i … euro na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie złożoną przy okazji adoracji krzyża oraz za ofiarę … zł na Uniwersytet Papieski Jana Pawła 2 w Krakowie. Niechaj Pan Bóg wynagrodzi Waszą troskę i hojność.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Annie i Mirosławowi Bosak, Kindze i Marii Kulak oraz Władysławie Omylak. Na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 138c, 139, 139a, 139b, 139c, 140, 140a, 141, 141a i 142. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 143, 144, 144a, 145, 145a, 146, 146a, 146b, 147 i 147a.
  8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać m. in. wywiad z autorem biografii papieża Benedykta XVI, która wkrótce ma się ukazać w Polsce. Dodatkiem do numeru jest obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusowego i aktem osobistego poświecenia.
  9. Karteczki Ziarno z Ewangelią niedzielną i zadaniami dla dzieci są do zabrania po Mszy świętej na stoliku z gazetami.
  10. Po zakończeniu Mszy świętej przy wyjściach ministranci będą rozdawać maseczki medyczne, przekazane do parafii przez Wojewodę Małopolskiego. Zachęcam do skorzystania.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800