14 listopad 2021

• piątek (19.11)21. rocznica konsekracji naszego kościoła
                                      wspomnienie bł. Salomei;
    • sobota (20.11) –  wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
    • niedziela (21.11) –  uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. Obchodzimy dziś 5. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Ubogich zawsze macie u siebie. Po Mszy świętej przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc najuboższym. Bóg zapłać za każdą złotówkę.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  4. Uczniowie naszej szkoły będą w przyszłą niedzielę (21.11) rozprowadzać książki o księdzu Krajewskim – papieskim jałmużniku, który opiekuje się bezdomnymi w Rzymie. Do nabycia będą także rozważania drogi krzyżowej, różańce, breloki oraz rękodzieła wykonane z drzewa hebanowego przez mieszkańców Kamerunu. Zebrane środki zostaną przekazane na misje.
  5. Zbiórka odzieży zimowej dla bezdomnych trwa do końca listopada. Nową odzież można składać w salce przy zakrystii.
  6. Kandydaci do Bierzmowania z klasy 6 i 7 przyjdą w czwartek (18.11) na Mszę świętą na godz. 18:00 zamiast na spotkanie w salce w ostatni piątek miesiąca.
  7. Dzieci z klasy trzeciej będą miały poświęcenie książeczek do pierwszej Komunii świętej w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9:00. Natomiast kandydaci na ministrantów zostaną wtedy przyjęci do grona Służby Liturgicznej naszej parafii.
  8. Schola parafialna Habemus Fidem zaśpiewa w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 12:00 piosenki religijne oraz patriotyczne z okazji minionego Święta Niepodległości. Serdecznie zapraszamy.
  9. Wyjazdowy dzień skupienia dla Bierzmowanych z klasy 8a i 8b jest  planowany na Śnieżnicy koło Kasiny Wielkiej w przyszły poniedziałek (22.11). Więcej szczegółów uczniowie otrzymają na religii w szkole.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Anieli Zubrzyckiej, Justynie Drobny, Adeli Węgrzyn, Urszuli Spyrka, Mateuszowi Bosakowi, Katarzynie Kubacka, Marii Kulak, Marcie Moniak i Monice Holla oraz Emilowi Wyrwa i Marii Wójtowicz za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 13, 13a, 14, 15, 17a, 17b, 17c, 17d, 18 i 19.
  11. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji niedzieli finansowej w kwocie … zł i … euro.
  12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecam artykuł o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Bożej Ostrobramskiej. Dla dzieci są karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią.  Jest także do zabrania bezpłatny biuletyn Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka przedstawiający historię 16-letniego niepełnosprawnego Michała. Zachęcam do lektury.