14 lutego 2021

1. Rozpoczynamy dziś 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa 40-godzinnego przed Wielkim Postem dzisiaj od 1000 do 1200 oraz od 1300 do 1500. Na zakończenie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. W Środę Popielcową początek Wielkiego Postu. W tym dniu rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (30.05). W środę obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do sytości. Na Mszach świętych o godz. 700 i 1800 na znak nawrócenia posypiemy głowy popiołem. Od tego dnia do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  3. Droga krzyżowa w Wielkim Poście będzie odprawiona w piątek o 1730 i w niedzielę po Mszy świętej o 900. Gorzkie Żale będą w tym roku niedzielę o 1500. Kazania pasyjne wygłosi diakon z Lipnicy Małej. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!
  4. Została zamówiona Zdrapka Wielkopostna, która – tak jak w ubiegłym roku – może dla wielu z nas być pomocą w twórczym przeżywaniu czasu wielkopostnego. Będziemy ją rozdawać w Środę Popielcową po jednym egzemplarzu na rodzinę. Serdecznie zachęcam do skorzystania z tej propozycji. Więcej informacji na temat tej akcji jest na stronie http://zdrapkawielkopostna.pl.
  5. W sobotę 20 lutego rusza już IV Edycja Ogólnopolskich Rekolekcji ODDANIE33. Jest to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem Jezusowi. Rekolekcje te otrzymały apostolskie błogosławieństwo papieża Franciszka. Ich organizatorem jest Fundacja Tota Tua. Zakończą się one Aktem Oddania w Uroczystość Zwiastowania NMP (25.03), czyli w dniu rozpoczęcia naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Myślę, że warto, abyśmy jako wspólnota parafialna Matki Bożej Szkaplerznej zechcieli wziąć w tym udział. Można to zrobić albo przez stronę internetową http://www.oddanie33.pl – wystarczy kliknąć w zakładkę Rozpocznij rekolekcje, albo przez książkę lub płytę CD z nagranymi rekolekcjami, które dla zainteresowanych możemy zamówić wspólnie do parafii. Zapisy na książkę i płytę w zakrystii po Mszy świętej.
  6. Dziś jeszcze w salce można przekazać do zeskanowania zdjęcia do powstającego albumu fotograficznego o naszej miejscowość w dawnych czasach. Zachęcam do włączenia się w tę inicjatywę.
  7. W przyszłą niedzielę (21.02) gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2021 roku. Będzie ją można nabyć po Mszy świętej w cenie 12 zł. Przywiozą również egzemplarze Pisma Świętego oraz Biblii dla dzieci. Mam nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Pismo święte i do życia Słowem Bożym na co dzień.
  8. Dziękuję za złożone w niedzielę finansową ofiary na nasze inwestycje parafialne. Zebraliśmy 6.940 zł. Bóg zapłać! Osoby, które nie miały możliwości przy okazji płacenia podatków u sołtysa złożyć ofiary na utrzymanie cmentarza oraz terenu wokół kościoła i plebanii, mogą to jeszcze uczynić po Mszy świętej w zakrystii lub w podpisanej kopercie na składkę.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Ewelinie Torba, Emilii Knapczyk, Natalii Mazanek, Bożenie Chmura, Karolinie Mastela oraz pewnej osobie. Do sprzątania kościoła na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 99, 99a, 100, 101, 101a, 102, 102a, 104, 104a i 105a. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 106, 106b, 107a, 107b, 108, 108a, 109, 110, 110a i 111.
  10. Z okazji wspomnienia św. Walentego młodzież naszej szkoły przygotowała dziś akcję Walentynka dla Murzynka. Przy drzwiach wejściowych można kupić serduszko walentynkowe z piernika. Cena serduszka 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na opłacenie czesnego w szkole dla dzieci z rodzin trędowatych.
  11. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej informuje, że do 19 lutego br. trwają zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022.
  12. Gość Niedzielny pisze dziś miedzy innymi o tym jak dobrze zacząć Wielki Post oraz o zabytkowym krzyżu na Giewoncie, który wreszcie przestanie być słupem ogłoszeniowym. Zachęcam do lektury! W zakrystii jest jeszcze do nabycia Modlitewnik św. Antoniego w cenie 15 zł.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr : 700 i 1800
    • Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  14. Zapowiedzi przedślubne (2)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:

• Rafał MASTELA – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej,
    • Karolina STANEK – Parafia św. Marcina w Klikuszowej.

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.