15 listopada 2020

1. Ze względu na najnowsze ograniczenia sanitarne obowiązujące od 7 do 29 listopada br. w naszej świątyni może przebywać do 50 osób. Do naszej dyspozycji oprócz powierzchni kościoła jest salka przy zakrystii oraz kaplica pogrzebowa z nagłośnieniem. Pamiętajmy o zachowaniu odległości i zasłanianiu ust i nosa. Do Komunii świętej nie podchodźmy wszyscy naraz. Komunię „na rękę” przyjmujemy w postawie stojącej. Osoby starsze, które nie mogą uklęknąć, bardzo proszę, aby stawały tuż przy stopniu, a nie za osobami klęczącymi. Nadal obowiązuje dekret Metropolity, dotyczący dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (16.11) – rocznica Poświęcenia Rzymskich Bazylik Piotra i Pawła;
    • we wtorek (17.11) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
    • w środę (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
    • w czwartek (19.11) – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy; 20. Rocznica Konsekracji naszego Kościoła;
    • w piątek (20.11) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
    • w sobotę (21.11) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  3. Odpust zupełny za zmarłych, zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej w Watykanie, można zyskiwać do końca listopada.
  4. Karteczki „Ziarno” z niedzielną Ewangelią i zadaniami, które dzieci – ze względu na zdalne nauczanie – nie mogą otrzymywać w szkole, są do odebrania w zakrystii po Mszy świętej.
  5. Przyjęcie nowych ministrantów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla na Mszy świętej o godz. 900.
  6. Zbiórka zimowych ubrań dla bezdomnych trwa do 30 listopada. Można je składać do kosza przy salce katechetycznej.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła: Grażynie Kasprzak, Rafałowi Kidoń, Anicie Kidoń, Renacie Janeczek, Helenie Holla i Eugenii Kidoń. Na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 21c, 21d, 21e, 22, 22a, 23a, 24, 24a, 27a i 28a. Natomiast w następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 30a, 31, 32a, 32b, 33, 33a, 34, 35a, 37 i 37a.
  8. Dzisiejszy Gość Niedzielny stawia m. in. pytanie: co można zrobić, aby dotrzeć do młodzieży z ewangelicznym przekazem i przebić się przez mur obojętności, wywołany falą ostatnich protestów. Serdecznie zachęcam do lektury.
  9. Odpowiadając na Wasze sugestie, od jutra ze spowiedzi będzie można znów korzystać w konfesjonale. Przed spowiedzią należy zdezynfekować płynem folię na kratkach, przetrzeć ją papierową chusteczką, a zużytą chusteczkę wyrzucić do pojemnika. Spowiedź będzie tylko z jednej strony konfesjonału. Bardzo proszę, aby poza przestrzeń oddzieloną ławką wchodziły tylko osoby, które chcą skorzystać ze spowiedzi.
    • Pon, Wt, Śr, Czw: 700
    • Pt, Sob : 1800