16 maja 2021

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. Od jutra na Mszy świętej o godz. 1800 dzieci z klasy trzeciej będą przeżywały swój Biały Tydzień. Natomiast dzieci z klasy czwartej swoją rocznicę I Komunii będą świętować w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 1015. Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie udział w Białym Tygodniu razem z trzecioklasistami.
  2. W liturgii Kościoła:
    • od poniedziałku rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego;
    • we wtorek (18.05)  – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera;
    • w czwartek (20.05) – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera;
    • w piątek (21.05) – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika;
    • w sobotę (22.05) – wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy.
  3. Jeszcze dziś można nabyć różańce z drzewa oliwnego, poświęcone przy żłóbku Pana Jezusa w Betlejem. Ofiara za sztukę 6 zł. Pieniądze pozyskane z tej akcji trafią do sierocińca w Betlejem.
  4. Osoby, które brały udział w rekolekcjach ODDANIE33 mogą odebrać w zakrystii miesięcznik maryjny przysłany przez Fundację TOTA TUA .
  5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w sobotę 29 maja po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady.
  6. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie i udekorowanie kościoła na dzisiejszą i jutrzejszą uroczystość rodzicom dzieci komunijnych i kandydatów do Bierzmowania. Dziękuję również za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 161,161a, 162, 162a, 163, 163a, 163b, 164, 164a i 165. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 173a i 175.
  7. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in. o założycielu salwatorianów i o cudzie uzdrowienia za jego wstawiennictwem. Zachęcam do nabycia i lektury.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 ,1015 i  1200
  9. Zapowiedzi Przedślubne
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

• Paweł PANIAK – Parafia Przemienienia Pańskiego w Jabłonce
        • Żaneta MARTYNIAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

Zapowiedź 3

———————————————————————————————————-

• Mariusz STEC-SALA – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
        • Karolina SZOTA – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

Zapowiedź 2

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.