16 stycznia 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej intencji.
  3. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (17.01) – wspomnienie św. Antoniego, opata
    • środa (19.01) – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
    • czwartek (20.01) – wspomnienie św. Sebastian i św. Fabiana, męczenników
    • piątek (21.01) – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
    • sobota (22.01) – wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika
      oraz św. Wincentego Pallottiego;
  4. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Polecajmy ich opiece i wstawiennictwu świętych Joachima i Anny, a wnuki niech nie zapomną o życzeniach i modlitwie za swoich dziadków.
  5. Wizyta duszpasterska będzie jeszcze jutro (17.01) w Rejonie I od godz. 9:00. Rozpoczęcie od 8a, a zakończenie w 315d.
  6. Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny w naszym dekanacie rozpocznie się w najbliższy czwartek (20.01) w Podwilku. W piątek Obraz będzie w Jabłonce, a w sobotę Zubrzycy Górnej. Nasza parafia jest zaproszona do Zubrzycy Górnej. Ramowy program nawiedzenia wygląda następująco:
    • 16:00 – przywitanie i wprowadzenie Ikony Świętej Rodziny do kościoła w Zubrzycy Górnej
    • 17:00 – Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
    • modlitwa indywidualna przed Ikoną do godz. 21:00
    • 15:00 (niedziela) – pożegnanie Obrazu
  7. Serdecznie zachęcam do udziału w nawiedzeniu i wspólną modlitwę całymi rodzinami. Jeśli ktoś nie może być w jednej z tych trzech parafii na wspólnej modlitwie, niech pomodli się ze swoją rodziną za rodziny naszej parafii w domu. Na powitanie Ikony Świętej Rodziny, która w sobotę będzie przejeżdżać przez naszą parafię, o godz. 15:45 będą biły dzwony.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Izabeli Litwiak, Joannie Szewczyk, Danucie Rusnak, Marii Rusnak, Agnieszce, Marysi i Zosi Rusnak,  Dorocie Kowalczyk, Adamowi Nowakowi, Jadwidze Piekarczyk, Annie i Alicji Kulak oraz Iwonie Stec-Sala i Katarzynie Nowak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w  kościele  powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 60, 61, 61a, 62, 63, 64, 66a, 68, 68a i 68b.
  9. W najnowszym Gościu Niedzielnym kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio, a w niej księgi Rodzaju i Wyjścia. Dla dzieci nowy numer Promyczka Dobra oraz do zabrania karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią i ciekawymi zadaniami. Od Nowego Roku zmieniły się ceny gazet: Gość – 8 zł, Promyczek – 6 zł.