17 lipca 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (18.07) – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
    • środa (20.07) – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
    • czwartek (21.07) – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora
      Kościoła  oraz św. Apolinarego, biskupa i męczennika
    • piątek (22.07) – święto św. Marii Magdaleny
    • sobota (23.07) – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii zespół Viva Artis. Dziękujemy za wykonanie we własnych aranżacjach utworów muzyki sakralnej. Po Mszy świętej będzie można wesprzeć zespół ofiarami składanymi do puszek.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu mieszkańcom Roli Rusnakowej i Roli Graczowej. W nadchodzącym tygodniu o czystość w kościele zatroszczą się mieszkańcy następujących domów:  270, 270a, 271, 272, 272b, 275, 275a, 276, 277a i 277b.
  5. Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyrusza w przyszłą niedzielę (24.07) z Zubrzycy Górnej po Mszy o 9:30 w kaplicy św. Antoniego. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub w dniu wyjścia w Zimnej Dziurze. Serdecznie zachęcam do udziału!
  6. Nasz Metropolita zaprasza również do udziału w Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która będzie miała miejsce w dniach od 6 do 11 sierpnia br.
  7. Wycieczka dla dzieci do Krakowa będzie w przyszły wtorek (26.07). Wyjazd o godz. 8:00. W planie są między innymi park trampolin i najnowszy film o Minionkach. Przejazd autobusem jest za darmo. Zapisy do piątku (22.07) włącznie. Formularze zgody rodziców na korzystanie z trampolin są do zabrania w zakrystii. Serdecznie zapraszam.
  8. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez Firmę Green Office będzie od jutra do wtorku (19.07) do godz. 15:00 na placu betonowym obok domu państwa Wierzbiaków. Dochód z tej akcji pozwoli na wsparcie polskich misjonarzy. Można też wpłacić symboliczną cegiełkę na konto. Ulotki z informacją, co można przekazać oraz numerem konta są do zabrania z tyłu kościoła.
  9. Błogosławieństwo pojazdów z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców, będzie w przyszłą niedzielę (24.07) po Mszach świętych na parkingu nad kościołem. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przekazane na środki transportu dla misjonarzy.
  10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać między innymi o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o 21:00. Dla dzieci jest nowy numer Stasia.