17 maja 2020

6 Niedziela Wielkanocna

1. Od dzisiaj w naszym kościele może przebywać podczas nabożeństw 60 osób. Do wykorzystania są również miejsca na chórze i w salce przy zakrystii. Starajmy się zachowywać odpowiednie odległości i pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa. Miejsce do spowiadania zostało przeniesione z salki do małej zakrystii po lewej stronie ołtarza. Możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą świętą będzie dziś o godz. 1430 i 1530. Na indywidualną modlitwę kościół jest otwarty codziennie od godz. 1500 do Mszy świętej wieczornej.
  2. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane są w tygodniu po Mszy świętej o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy o 1200.
  3. Rocznica Pierwszej Komunii będzie w najbliższą niedzielę (24.05) w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 1015. Dzieci wraz z rodzicami zapraszam na próbę w kościele w sobotę (23.05) o godz. 1600. Spowiedź przed rocznicą będzie w piątek (22.05) od godz. 1500 według harmonogramu podanego na stronie parafialnej.
  4. Ze stolika przy wejściu głównym można zabrać akt zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu. W zakrystii natomiast jest możliwość otrzymania wody święconej do własnego naczynia.
  5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom od numeru 81 do 100. Bardzo dziękuję za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Dziękuję również za wykonanie dekoracji okolicznościowej na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy troszczą się o materialne sprawy naszej parafii i za wszelkie ofiary składane na ten cel, także przez wpłaty na konto bankowe.
  6. Z okazji jubileuszu 100-lecia przyłączenia górnej Orawy do Polski sołtys wraz z Radą Sołecką organizuje konkurs fotograficzny pt. „Zubrzyca Dolna – moja mała ojczyzna”. Konkurs jest adresowany do mieszkańców Zubrzycy Dolnej. Tematyka zdjęć może dotyczyć przyrody, rolnictwa, życia codziennego, krajobrazu, obiektów współczesnych jak i historycznych. Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe. Termin zgłaszania prac do 15 lipca br. Więcej informacji na stronie sołectwa i naszej stronie parafialnej. Serdecznie zachęcam do udziału.
  7. W dniu 23 maja br. o godz. 100przy ruinach dawnego browaru, odbędzie się licytacja bloczków betonowych. Decyzją Rady Sołeckiej cena wywoławcza za całość wynosi 1500 zł. Ze względu na epidemię o przybycie proszone są tylko osoby zainteresowane kupnem. Więcej informacji na stronie sołectwa.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    •  Ndz : 90i 1200