18 grudzień 2022

• Pon, Wt, Śr, Czw i Pt : 1700
    • Sob : 700
    • Ndz : 2400, 90i 1200
  2. Spowiedź adwentowa w naszej parafii była wczoraj. Dziękuję kapłanom za posługę w konfesjonale oraz wszystkim, którzy z niej skorzystali. Okazja do spowiedzi w sąsiednich parafiach: poniedziałek (19.12) Zubrzyca Górna od 14:30 do 16:00, czwartek (22.12) Podwilk od 8:00 do 10:30 i od 18:00 do 20:00 i Lipnica Mała od 15:00 do 16:30.
  3. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00. W zakrystii można też zgłaszać dodatkowe osoby, które nie korzystają z odwiedzin pierwszopiątkowych.
  4. Kancelaria parafialna w nadchodzącym tygodniu będzie otwarta tylko w poniedziałek od 8:00 do 9:00. W razie konieczności można umówić się telefonicznie na inny termin.
  5. Na świąteczny kiermasz zapraszają wolontariusze naszej szkoły dziś po Mszy świętej. Zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  6. Schola organizuje zbiórkę dla dzieci z domu dziecka w Oświęcimiu pod hasłem „Podziel się radością”. W salce przy zakrystii można składać m. in. słodycze, kosmetyki, koce, poduszki itp. Więcej informacji na naszej stronie internetowej FB.
  7. Dziękuję Leśnej Wspólnocie Urbarialnej za podarowanie i zainstalowanie choinki w ogrodzie parafialnym. Uroczyste rozświetlenie świątecznego drzewka z udziałem dzieci będzie w sobotę (24.12) 10 minut przed ostatnimi roratami. Stamtąd też wyruszy do kościoła procesja z lampionami. Po roratach będzie również możliwość zabrania do swoich domów betlejemskiego światła.
  8. Pasterka będzie tradycyjnie o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze święte w Boże Narodzenie będą o godz. 9:00 i 12:00.
  9. Dzieci zaangażowane w akcję Kolędników Misyjnych zapraszamy w strojach kolędników w drugi dzień świąt na Mszę świętą na godz. 9:00, po której odbędzie się uroczyste rozesłanie. Kolędnicy odwiedzą nasze domy we wtorek 27 grudnia.
  10. Zadbajmy o chrześcijańskie przeżywanie wieczoru wigilijnego. Niech nie zabraknie rodzinnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, łamania się opłatkiem oraz śpiewu kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy wigilijnej. Wyłączmy telewizory i odłóżmy na chwilę wszelkie urządzenia multimedialne. Niech ten wyjątkowy wieczór będzie czasem rodzinnego spotkania, a także okazją do pojednania w naszych wspólnotach rodzinnych i sąsiedzkich. Pamiętajmy w modlitwie również o bliskich, których zabraknie w tym roku przy stole wigilijnym.
  11. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 27 grudnia 2022 r. i  będzie się odbywać według wyznaczonych 14 rejonów, liczących po około 30 domów. W tym roku odwiedziny kolędowe zaczną się od Rejonu III. Dokładny plan podam za tydzień. Rodziny, nie mogące przyjąć wizyty w wyznaczonym dla swojego rejonu czasie, mogą się umówić indywidualnie na inny termin.
  12. Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 25-lecia i 50-lecia zapraszam na Mszę świętą w ich intencji w święto Świętej Rodziny w piątek 30 grudnia o godz. 17:00. Bardzo proszę o potwierdzenie swojej obecności.
  13. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Emilii Knapczyk, Adeli Gigla, Karolinie Mastela, Barbarze Mastela i Edycie Mastela, a Ewelinie Torba za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Roli Ramsowej. Sprzątanie kościoła będzie jutro (19.12) od godz. 9:00, a ubieranie kościoła na święta w piątek wieczorem po Roratach.
  14. W miniony piątek odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Szczegóły i ustalenia podam na Mszy świętej na zakończenie roku.
  15. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest dodatek w postaci „Modlitwy przed wieczerzą wigilijną. Dla dzieci są już styczniowe numery Stasia oraz Małego Gościa po nowej cenie (7 zł).
  16. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Józefa Kowalika. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…