18 kwietnia 2022

• Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Pon i Ndz : 900 i 1200
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy na różny sposób zaangażowali się w przygotowanie naszej parafii i kościoła na przeżywanie Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Triduum Paschalnego.  Bardzo dziękuję za wielkopostną dekorację oraz budowę Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Wyrażam wdzięczność mieszkańcom Sołtystwa Dolnego i Górnego za solidne posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła na święta, naszym dzielnym strażakom, a szczególnie dziewczętom za pełnienie honorowej warty przy Grobie Pańskim, Liturgicznej Służbie Ołtarza za bardzo rzetelne przygotowanie asysty liturgicznej, młodzieży i mężczyznom za poprowadzenie nocnej adoracji i drogi krzyżowej. Dziękuję także za śpiew psalmów i litanii w Wigilię Paschalną. Bóg zapłać całej służbie kościelnej: organiście, kościelnemu i szafarzowi za wszelkie zaangażowanie i pomoc. Dziękuje również za naprawę schodów przy wejściu głównym. Moją wielką wdzięczność pragnę wyrazić wszystkim, którzy wzięli udział w procesji rezurekcyjnej, a szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty, młodzieży i paniom w strojach regionalnych za niesienie feretronów, a strażakom za niesienie baldachimu, chorągwi i figur.
  3. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na potrzeby kościoła. Niechaj Pan Bóg wynagrodzi Wam Waszą wielką hojność. Dzisiejsza składka tradycyjnie jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca 78. Tydzień Miłosierdzia. Składka w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Caritas. Zachęcam do rodzinnego przeżywania nowenny przed tą uroczystością poprzez codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 15:00 lub przy modlitwie wieczornej. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.
  5. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców z następujących domów: 170, 171, 172, 173, 173a, 174a, 175, 176a, 177a i 177b.
  6. Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o świętowaniu Wielkanocy przez grekokatolików i prawosławnych. Dla dzieci jest już majowy numer Małego Gościa oraz do zabrania karteczki Ziarno.