18 września 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (19.09) – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika
    • wtorek (20.09) – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon,
                                                          prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
    • środa (21.09) – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
    • czwartek (22.09) – wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej
    • piątek (23.09) – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
  3. Z okazji święta św. Stanisława Kostki, przeżywamy dziś Dzień Modlitwy za Młodzież, połączony ze zbiórką do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży w naszej archidiecezji.
  4. Msza święta na Danielkach dziś o 15:00. Poprzedzi ją droga krzyżowa rozpoczynająca się o godz. 12:00 przy kościele w Podwilku.
  5. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych dziś po Mszy świętej o 9:00.
  6. 7. Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w przyszłą niedzielę w Krakowie. Rozpoczęcie o godz. 12:00 z Placu Matejki.
  7. Broszura na temat adopcji, przygotowana przez Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, jest do zabrania ze stolika z gazetami.
  8. Msza święta w intencji pielgrzymów do Kalwarii i ich rodzin będzie we wtorek (20.09) o godz. 7:00.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Helenie Blaszkiewicz, Sylwii Kubacka, Emilii Mastela, Jadwidze i Jakubowi Litwiak, Danucie Martyniak, Andrzejowi Zawiślanowi, Edycie Lis i Elżbiecie Martyniak oraz Małgorzacie Zubrzyckiej, Irenie Kulak, Ignacemu Madziarowi i Wilmie Martyniak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 342, 343, 344, 2a, 4, 4a, 331, 5, 6, 8a, 10, 12.
  10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej księgi Starego Testamentu: Jozuego, Sędziów, Rut i dwie Księgi Samuela. Dla dzieci Promyczek Dobra, Mały Gość i Staś. Zachęcam do lektury.
  11. Wnioski o dodatek węglowy są przyjmowane i wydawane w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w poniedziałki i środy od 8:00 do 14:00 do końca listopada.