19 czerwca 2022

12. Niedziela Zwykła

 1. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
  • Ndz : 900 i 1200
 2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
  • poniedziałek (20.06) – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego,
   prezbitera
  • wtorek (21.06) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • czwartek (23.06) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
   odpust w Orawce o 18:00; Dzień Ojca
  • piątek (24.06) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • sobota (25.06) – wspomnienie Niepokalanego Serca
   Najświętszej Maryi Panny.
 3. Serdecznie dziękuję za wielkie zaangażowanie w przygotowanie procesji Bożego Ciała: wyznaczonym rodzinom za wybudowanie ołtarzy,  wszystkim mieszkańcom za udekorowanie swoich domów i drogi wzdłuż trasy procesji, małym dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie na dzwoneczkach, dzieciom komunijnym i rocznicowym za obecność w białych strojach, kandydatom do Bierzmowania i młodzieży bierzmowanej oraz paniom w strojach regionalnych za niesienie feretronów, strażakom za niesienie baldachimu i chorągwi oraz za zadbanie o nasze bezpieczeństwo na trasie procesji, ministrantom, lektorom i całej służbie kościelnej za troskę o liturgiczną oprawę uroczystości. Bardzo dziękuję również za dobre nagłośnienie całej trasy. Wszystkim dziękuję za pobożny udział w procesji zarówno w Boże Ciało jak i w czasie oktawy i zapraszam na kolejne dni.
 4. Na zakończenie oktawy święcenie ziół i kwiatów oraz rozdawanie słodyczy dla najmłodszych uczestników procesji. Dziękuję również za rozebranie ołtarzy i uporządkowanie trasy po procesji. Na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji w Boże Ciało zebraliśmy 3.300 zł. Bóg zapłać.
 5. W ubiegłą niedzielę wsparliśmy Caritas na Ukrainie ofiarą 4.944 zł i 17 euro. W imieniu ojca Igora składam serdeczne podziękowania.
 6. Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek (24.06) o godz. 9:00. Zapraszam na nią wszystkich uczniów, przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
 7. Spowiedź dla uczniów klas od III do VIII jest planowana na środę (22.06) w ramach lekcji.
 8. Dziękuję za dwukrotne posprzątanie kościoła: Sylwii Mastela, Bogdanowi Kulakowi, Janinie Solawa, Marii Kowalik, Klaudii Caja, Jadwidze Kulawiak, Annie Pawlak, Beacie Kulawiak i Anecie Wojtyczek oraz Józefowi Kowalikowi i Marii Ziółko za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W ostatnim czasie z ofiar składanych przy okazji sprzątania został zakupiony nowy chodnik, który jest rozłożony miedzy ławkami. W nadchodzącym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 238a, 239, 239a, 240, 240a, 241, 245, 246, 247 i 247a.
 9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecam – głównie rodzicom – wywiad o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i Internetu. Dla najmłodszych są już dostępne wakacyjne numery Stasia i Małego Gościa oraz do zabrania karteczki Ziarno. W zakrystii jest jeszcze do nabycia specjalne wydanie Gościa Extra na tematy związane z Eucharystią, takie jak adoracja, wczesna Komunia święta i cuda Eucharystyczne. Cena 12 zł.