19 grudnia 2021

• Śr i Czw : 1800
    • Sob : 2400 , 900 i 1200
    • Ndz : 900 i 1200
  2. Wczoraj odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Szczegóły i ustalenia podam na Mszy świętej na zakończenie roku.
  3. Dziś po Mszach świętych zapowiadana zbiórka do puszek dla 6-letniej Wiktorii, która choruje na zespół Downa oraz porażenie kończyn dolnych. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. Wolontariusze projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia pragną gorąco podziękować paniom z Koła Gospodyń za poświęcony czas i przygotowanie pierników, panu organiście za ofiarowanie opłatków oraz wszystkim, którzy zakupili te pierniki i w ten sposób wsparli dzieło pomocy prześladowanym chrześcijanom. Zebrana kwota w wyniosła 1.600 zł.
  5. Dzieci zaangażowane w akcję Kolędników Misyjnych zapraszamy w strojach kolędników w drugi dzień świąt na Mszę świętą na godz. 12:00, po której odbędzie się uroczyste rozesłanie. Kolędnicy odwiedzą nasze domy w poniedziałek 27 grudnia.
  6. Okazja do spowiedzi będzie w tym tygodniu tylko przed Mszą świętą roratnią. Spowiedzi w innych parafiach: Podwilk – środa (22.12) 14:00–17:30, Zubrzyca Górna – czwartek (23.12) 13:00-16:00.
  7. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w środę (22.12) od godz. 9:00. Osoby, które chciałyby skorzystać z odwiedzin kapłana można zgłaszać w zakrystii.
  8. Kancelaria parafialna będzie otwarta w tym tygodniu tylko w poniedziałek od 8:00 do 9:00. W razie konieczności można umówić się telefonicznie na inny termin.
  9. Dziękuję mieszkańcom Roli Sadłowej za generalne sprzątanie kościoła. Ubieranie choinek będzie w czwartek (23.12) od godz. 10:00.
  10. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w zainstalowanie świątecznej choinki w ogrodzie parafialnym, a Leśnej Wspólnocie Urbarialnej za podarowanie drzewka. Uroczyste zapalenie światełek na choince z udziałem dzieci będzie w piątek 10 minut przed ostatnimi roratami. Stamtąd też wyruszy do kościoła procesja z lampionami. Po roratach będzie również możliwość zabrania do swoich domów betlejemskiego światła, które harcerze przynieśli dziś do naszego kościoła.
  11. Pasterka będzie tradycyjnie o północy. Pół godziny wcześniej zapraszamy na kolędowanie razem z naszym zespołem regionalnym. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze święte w Boże Narodzenie będą o godz. 9:00 i 12:00.
  12. Zadbajmy o chrześcijańskie przeżywanie wieczoru wigilijnego. Niech nie zabraknie rodzinnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, łamania się opłatkiem oraz śpiewu kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy wigilijnej. Wyłączmy telewizory i odłóżmy na chwilę wszelkie urządzenia multimedialne. Niech ten wyjątkowy wieczór będzie czasem rodzinnego spotkania, a także okazją do pojednania w naszych wspólnotach rodzinnych i sąsiedzkich. Pamiętajmy w modlitwie również o bliskich, których zabraknie w tym roku przy stole wigilijnym.
  13. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypada Niedziela Świętej Rodziny. Zapraszam w tym dniu wszystkich małżonków, którzy w kończącym się roku przeżywali swoje jubileusze, do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Złotych jubilatów zapraszam na godz. 9:00, a srebrnych na 12:00. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  14. Schola parafialna Habemus Fidem zaprasza na koncert kolęd w niedzielę 26 grudnia po Mszy świętej o godz. 12:00. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę, która zostanie przeznaczona na zakup strojów dla dzieci ze scholi.
  15. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym dodatek w postaci płyty z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii, a dla dzieci nowy numer Małego Gościa i Staś oraz Ziarno z dzisiejszą Ewangelią.
  16. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Wendelina Mastelę. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
  17. Deklaracje dotyczące źródeł ciepła i spalania paliw można zabrać z tyłu kościoła lub pobrać i wydrukować ze strony Urzędu Gminy Jabłonka. Wypełnioną ankietę można wrzucić do urny wystawionej z tyłu kościoła.
  18. Leki dla szpitala na Bliskim Wschodzie można przekazywać do końca roku w salce katechetycznej.