19 lipca 2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w środę (22.07) święto św. Marii Magdaleny;
    • w czwartek (23.07) święto św. Brygidy, zakonnicy,patronki Europy;
    • w piątek (24.07) wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
    • w sobotę (25.07) święto św. Jakuba Apostoła, odpust w Piekielniku, wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców;
    • w niedzielę (26.07) wspomnienie świętych  Joachima i Anny, rodziców NMP, odpust w Chyżnem.
  2. Dziś rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa. Po raz kolejny MIVA Polska, w 20-lecie swojej działalności, zachęca do włączenia się w akcję „1 grosz za 1 kilometr”, wspierającą misjonarzy w zakupie środków transportu. W ubiegłym roku z ofiar złożonych na ten cel zakupiono 297 różnych pojazdów dla misjonarzy w 34 krajach świata. Więcej informacji i numer konta bankowego (69 1240 1037 1111 0000 0691 6802) znajduje się na plakacie pod ogłoszeniami i na stronie internetowej.
  3. Błogosławieństwo pojazdów z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców, będzie w przyszłą niedzielę (26.07) po Mszach świętych na parkingu nad kościołem. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną również przekazane na środki transportu dla misjonarzy.
  4. Msza święta na rozpoczęcie duchowego pielgrzymowania w ramach XXXIX Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę będzie w najbliższy piątek (24.07) o godz. 1000 w kościele św. Antoniego w Zubrzycy – Zimnej Dziurze.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 191 do 200.
  6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie, a także o zmarłym kompozytorze muzyki filmowej Ennio Morricone – serdecznie zachęcam do nabycia.
    • Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  8. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    • Andrzej Kowalczyk, kawaler, s. Jana i Stanisławy, zam. Zubrzyca Dolna
    • Teresa Pakos, panna, c. Romana i Haliny, zam. Kraków

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.