19 września 2021

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 1200 będziemy przeżywać parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Po niej Rada Sołecka, Stowarzyszenie Wspólnota Mieszkańców Zubrzycy Dolnej oraz Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na poświęcenie nowego wozu dożynkowego oraz poczęstunek przy kościele.
  2. Msza święta na Danielkach dzisiaj o 1500. Wspólne wyjście z kościoła w Podwilku o godz. 1130.
  3. W liturgii Kościoła:
    • poniedziałek (20.09) – wspomnienie świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
    • wtorek (21.09) – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
    • środa  (22.09) – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy, współzałożycielki sióstr Albertynek;
    • czwartek (23.09) – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Marzenie i Wojtkowi Chełminiak, Bogumile Duliban, Helenie Cholewa, Anieli Zubrzyckiej, Marii i Paulinie Zubrzyckim, Wilmie Zubrzyckiej oraz Marzenie Jurczak i Stefanowi Kulawiakowi za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 289, 289a, 290, 290a, 291, 292, 295, 297, 298 i 299.
  5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w miniona niedzielę do puszek na pomoc Afgańczykom w kwocie 940 zł i 5 euro.
  6. Przyszła niedziela to – z woli naszego metropolity – Archidiecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież, połączony ze zbiórką ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży. Zgodnie z decyzją arcybiskupa, część tych ofiar ma pozostać w parafii.
  7. W przyszłą niedzielę liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.
  8. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać między innymi artykuł o aktualnych – także dzisiaj – objawieniach Matki Bożej w La Salette. Natomiast w zakrystii można jeszcze nabyć specjalne wydanie Gościa Extra o nowych Błogosławionych. Dla dzieci są wrześniowe numery miesięcznika Promyczek Dobra i Staś oraz do zabrania karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią i ciekawymi zadaniami. Zachęcam do lektury.
  9. Pielgrzymka samolotowa do Lourdes jest organizowana przez biuro Beskidy Travel w dniach od 17 do 20 października 2021 r. Koszt pielgrzymki 250 euro plus bilet lotniczy. Zgłoszenia u p. Bożeny Kozak (tel. 500 751 903) lub bezpośrednio u organizatora (tel. 661 661 551).
    • Pon, Wt  : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  11. Zapowiedzi Przedślubne (Zapowiedź 3)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

• Tomasz ZUBRZYCKI – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
      • Urszula GOMBARCZYK – Parafia św. Jadwigi Królowej w Murowanicy

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.