Dzienne archiwum: 1 października 2017

RÓŻANIEC DO GRANIC

W sobotę 07.10.17r. organizowany jest tzw. Różaniec do granic, w naszym dekanacie zostały wyznaczone 3 kościoły stacyjne: Przemienienia Pańskiego w Jabłonce, św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej oraz św. Anny w Chyżnem. W sobotę gromadzimy się w kościele stacyjnym przed godziną 10:00  gdzie wysłuchamy krótkiej konferencji. O godz. 11:00  Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po adoracji czas na toaletę i spożycie zabranego ze sobą posiłku. Po godz. 13:00 wyruszamy do stref modlitwy , które będą wyznaczone na trasie od Baligówki poprzez Piekielnik, Jabłonkę, Lipnicę Wielką i Zubrzycę Górną do Krowiarek. W Chyżnem modlitwa na granicy. Dokładnie rozlokowanie do poszczególnych stref modlitwy zostaną podane po Mszy Św. w kościołach stacyjnych. Do stref modlitwy zaprowadzą wyznaczeni do tego wolontariusze. Modlitwa różańcowa we wszystkich strefach modlitwy rozpoczyna się o godz. 14:00. Osoby starsze prosimy o zabranie stołeczków, gdyż będą odmawiane cztery części różańca. Prosimy o podporządkowanie się poleceniom wolontariuszy oraz służb porządkowych policji i straży pożarnej.

1 październik 2017

1. Mszę Święte:
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1700
    • Ndz : 900 i 1200
  2. Przez cały okres jesienno-zimowy Msza Św. o godz. 1700 , a w październiku po Mszy Św. wieczornej nabożeństwa różańcowe – serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
  3. Jutro wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, w środę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, w czwartek wspomnienie Św. Faustyny, a w sobotę wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej.
  4. W sobotę 07.10.17r. organizowany jest tzw. Różaniec do granic, w naszym dekanacie zostały wyznaczone 3 kościoły stacyjne: Przemienienia Pańskiego w Jabłonce, św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej oraz św. Anny w Chyżnem. W sobotę gromadzimy się w kościele stacyjnym przed godziną 1000  gdzie wysłuchamy krótkiej konferencji. O godz. 1100  Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po adoracji czas na toaletę i spożycie zabranego ze sobą posiłku. Po godz. 1300 wyruszamy do stref modlitwy , które będą wyznaczone na trasie od Baligówki poprzez Piekielnik, Jabłonkę, Lipnicę Wielką i Zubrzycę Górną do Krowiarek. W Chyżnem modlitwa na granicy. Dokładnie rozlokowanie do poszczególnych stref modlitwy zostaną podane po Mszy Św. w kościołach stacyjnych. Do stref modlitwy zaprowadzą wyznaczeni do tego wolontariusze. Modlitwa różańcowa we wszystkich strefach modlitwy rozpoczyna się o godz. 1400. Osoby starsze prosimy o zabranie stołeczków, gdyż będą odmawiane cztery części różańca. Prosimy o podporządkowanie się poleceniom wolontariuszy oraz służb porządkowych policji i straży pożarnej.
  5. W przyszłą niedzielę XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” – przy drzwiach kościoła zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  6. W czwartek zbiórka młodszych ministrantów z klasy III i IV.
  7. W piątek religia dla młodzieży bierzmowanej.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do spowiedzi przed Mszą Św. wieczorną.
  9. W piątek od godz. 900 odwiedziny chorych w domach.
  10. Dnia 8.10.2017r. tj. w niedzielę po Mszy Św. o godz. 900 i 1200 w salce katechetycznej będzie możliwość złożenia podpisu przeciwko aborcji (zabijaniu nienarodzonych dzieci). Przy składaniu podpisu potrzebny jest numer PESEL.
  11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę mieszkańców od 321 do ostatniego numeru.