Dzienne archiwum: 26 listopada 2017

Nowi ministranci przyjęci

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na Mszy Św. o godz. 9:00 do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, zostali przyjęci nowi ministranci. Otrzymali oni od Ks. proboszcza, specjalne błogosławieństwo do pełnienia tej zaszczytnej służby, która jest od wieków Kościołowi potrzebna i przez Kościół ceniona.

Sama Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, to zarazem święto Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu w wielu parafiach dokonuje się błogosławieństwa, ustanowienia i przyjęcia nowych ministrantów czy lektorów i innych posługujących w liturgii.

Na zakończenie Mszy Świętej, nowi ministranci otrzymali również legitymacje ministranckie, potwierdzające przynależność do wspólnoty Służby Liturgicznej naszej parafii.

Nowym ministrantom życzymy Błogosławieństwa Bożego!

26 listopad 2017

34 Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Mszę Święte:
    • Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt, Sob: 1700
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W czwartek święto Św. Andrzeja – Apostoła.
  3. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu.
  4. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece Caritasowskie – jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Będzie 150 świec – cena 1 szt. 6 zł.
  5. W przyszłą niedzielę składka (taca) na ekogroszek do naszego kościoła, proszę po 30 zł od rodziny.
  6. W piątek religia dla młodzieży bierzmowanej.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę mieszkańców od 71 do 80 numeru.
  8. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W czwartek spowiedź -zwłaszcza dla klasy IV – od 1630, a w piątek od 1600 dla pozostałych.
  9. W piątek odwiedziny chorych w domach od godz. 900. Z okazji Adwentu innych chętnych proszę zapisywać w zakrystii.
  10. Stowarzyszenie Miłośników Zubrzyckiej Ziemi „ZUBR” w Zubrzycy Dolnej serdecznie zaprasza na Zubrzycki Dzień Dobroczynności, 3 grudnia 2017 roku (Niedziela) do Szkoły Podstawowej z Zubrzycy Dolnej, odbędzie się tam od 1000 do 1330  zbiórka krwi, Kiermasz Charytatywny,z którego dochód w całości przekazany zostanie osobom potrzebującym oraz „Jasełka” w wykonaniu uczniów Szkół Podstawowych z Zubrzycy Górnej i Dolnej (godz. 1600).