Dzienne archiwum: 12 listopada 2018

Spotkanie na Babiej Górze

Kilkaset patriotów Orawskich wyruszyło na szczyt Babiej Góry🗻, aby tam uczcić 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości i w symboliczny sposób towarzyszyć Marcinowi Wierzbiakowi w końcowej wędrówce granicami Polski. 🇵🇱💪
Warto sobie uświadomić, że Polska na mapach świata nie istniała dłużej niż tegoroczna obchodzona przez nas 100 rocznica, bo aż 123 lata. Aż 123 lata Naród Polski trwał w ucisku, trwał tylko w języku pisanym, w kulturze, poezji, muzyce i przede wszystkim w Kościele. Z tego trwania narodził się Józef Piłsudski – Ojciec Polski Niepodległej – któremu zawdzięczamy w głównej mierze to, że Polska znów pojawiła się na mapach świata. Współcześnie również rodzą się patrioci, tacy jak Marcin Wierzbiak, którzy co prawda nie muszą walczyć o WOLNOŚĆ bronią, ale manifestują ją w inny ciekawy sposób.
Nie zapominajmy o tym, że o WOLNOŚĆ musi dbać każdy z nas, bo nikt inny za nas Tego nie zrobi!
Dziękujemy Ci druhu Marcin Wierzbiak za ten manifest WOLNOŚCI – z pewnością dołożyłeś cegiełkę do dalszej budowy Polski Niepodległej!

Więcej zdjęć na stronie OSP Zubrzyca Dolna