Dzienne archiwum: 25 listopada 2018

• Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt, Sob : 1700
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W piątek Święto Św. Andrzeja Apostoła.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.
  4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła , w tym tygodniu proszę mieszkańców od 301 do 310 numeru.
  5. Bóg zapłać za ofiary na złożone na witraże.
  6. W przyszłą niedzielę tj. 2 grudnia 2018r., w godzinach od 1000 do 133w Szkole Podstawowej Nr. 1 w Zubrzycy Dolnej odbędzie się zbiórka krwi. Zainteresowane osoby prosimy o zabranie dokumentu tożsamości. Badanie na miejscu. Przy tej okazji zorganizowany zostanie również kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie dla dziewczynki z Zubrzycy Górnej Neli Grobarczyk, która zmaga się z ciężką chorobą. Serdecznie zapraszamy – Stowarzyszenie Miłośników Zubrzyckiej Ziemi „ZUBR”.

Przyjęcie nowych ministrantów!

W Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata w dniu 25.11.2018r, na Mszy Św. o godz. 9:00 do wspólnoty ministranckiej zostali przyjęci nowi ministranci. Otrzymali oni od Ks. proboszcza, specjalne błogosławieństwo do pełnienia tej zaszczytnej służby, która jest od wieków Kościołowi potrzebna i przez Kościół ceniona. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to ostatnia niedziela zamykająca rok liturgiczny, przed I niedzielą Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. W tym dniu w wielu parafiach dokonuje się błogosławieństwa, ustanowienia i przyjęcia nowych ministrantów czy lektorów i innych posługujących w liturgii. Na zakończenie Mszy Świętej, nowi ministranci otrzymali również legitymacje ministranckie, potwierdzające przynależność do wspólnoty Służby Liturgicznej naszej parafii. Nowym ministrantom życzymy Błogosławieństwa Bożego!

Najmłodsi górą !!

Najmłodsi ministranci z naszej parafii zagrają w etapie rejonowym Piłki Halowej‼️ 💪
Przypomnijmy, że tydzień temu nasi ministranci z kategorii Lektor Młodszy (roczniki 2003 – 2006) zajęli II miejsce.
A 24 listopada na hali sportowej przy Zespole Szkół w Lipnicy Wielkiej, znów odbył się Dekanalny Turniej w Piłce Halowej ministrantów. Tym razem jednak rywalizowali najmłodsi ministranci i najstarsi.
W zawodach wzięło udział 5 drużyn z kategorii Lektor starszy oraz 6 drużyn z Kategorii Lektor młodszy.
Rywalizacja ponownie była niezwykle zacięta pomiędzy drużynami.
W sumie w ciągu dwóch tygodni drużyny z naszej parafii zajęły I, II, III miejsce. 😀
A nasi najmłodsi ministranci, którzy zdobyli I miejsce początkiem roku pojadą na Etap Rejonowy Turnieju.
Ostateczne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

KATEGORIE:
Ministrant (roczniki 2007-2011)
I miejsce – LSO ZUBRZYCA DOLNA
II miejsce – LSO Lipnica Mała
III miejsce – LSO Jabłonka – Bory

Lektor starszy (roczniki 1998-2002)
I miejsce – LSO Chyżne
II miejsce – LSO Lipnica Wielka
III miejsce – LSO ZUBRZYCA DOLNA

Ministranci reprezentujący parafię z kategorii MINISTRANT:
1. Maciej Kowalik
2. Bartłomiej Bombol
3. Wojtek Kowalik
4. Wojtek Chełminiak
5. Dawid Pawlak
6. Dawid Chowaniak
7. Łukasz Kozieł
8. Maciej Biel

Ministranci reprezentujący parafię z kategorii LEKTOR STARSZY:
1. Kamil Zubrzycki
2. Karol Litwiak
3. Filip Waksmundzki
4. Marcin Kubacka
5. Kuba Litwiak
6. Dominik Stec-sala
7. Piotr Kidoń
8. Maciej Mastela

Drużyny z pierwszych miejsc z każdej kategorii wiekowej będą reprezentować dekanat Jabłonka na Rejonowych zawodach sportowych! W tym nasi najmłodsi ministranci! Życzymy im powodzenia!