Dzienne archiwum: 10 lutego 2019

Zawody piłkarskie w Nowym Targu

W sobotę, 9 lutego nasi najmłodsi ministranci, którzy zajęli I miejsce w Dekanalnym Turnieju Piłki Halowej wzięli udział w etapie rejonowym (odpowiednik powiatowych eliminacji) na Hali Sportowa „ARENA” – ZSTiP w Nowym Targu. W sumie na hali zagrało 8 drużyn – byli to zwycięzcy poszczególnych dekanatów. Ksiądz organizator Janusz Skorupa podkreślił, że wszystkie drużyny są zwycięzcami dekanalnych rozgrywek, a turniej wyłoni kolejnych zwyciezców do etapu diecezjalnego.

Pierwszy mecz zremisowaliśmy 0:0 z LSO Niedzicą. Drugi mecz rozegraliśmy z LSO Bukowina Tatrzańska, w tym przypadku też wynik był 0:0. Trzeci mecz wygraliśmy z drużyną z parafii Olcza 1:0 i tym samy wyszliśmy z grupy. W półfinale zagraliśmy z ministrantami ze Skawy, w którymi to zremisowaliśmy 0:0 – niestety wynik meczu musiał być ostatecznie rozstrzygnięty bramkami karnymi, w tym przypadku przegraliśmy jedną bramką i odpadliśmy z dalszych rozgrywek.
Etap rejonowy nie przewidywał gry o III miejsce.

Ministranci reprezentujący dekanat Jabłonka i naszą parafię z kategorii MINISTRANT:
1. Maciej Kowalik
2. Bartłomiej Bombol
3. Wojtek Kowalik
4. Wojtek Chełminiak
5. Dawid Pawlak
6. Dawid Chowaniak
7. Łukasz Kozieł
8. Maciej Biel

10 luty 2019

1. Msze Święte:
    • Pon, Wt, Śr : 700
    •  Czw, Pt, Sob : 1700
    • Ndz : 900 i 1200
  2. Jutro wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – XXVII Światowy Dzień Chorego.
  3. W czwartek wspomnienie Św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.
  4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę mieszkańców od 61 do 70 numeru.
  5. Od przyszłej niedzieli przez 3 kolejne niedziele, adoracja Św. Sakramentu w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego przed Wielkim Postem – adoracja tylko między Mszami Św. od 1000 do 1200.
  6. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowy Targu zaprasza wezwane przez Wójtów, Burmistrzów Miast i Gmin, do stawienia się na kwalifikacji wojskowej w 2019 r. Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu nowotarskiego, działająca od 6 lutego do 10 kwietnia 2019 r. przebada i określi kategorię zdrowia osób stających do kwalifikacji wojskowej. Zgłoszenie się do kwalifikacji wojskowej jest obowiązkowe i wynika z Ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej. Nie spowoduje ono obligatoryjnego powołania do służby wojskowej. Szczegółowe terminy prac komisji znajdują się na stronie internetowej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu.