Dzienne archiwum: 28 kwietnia 2019

Rocznica święceń kapłańskich

W dniu 29 kwietnia br. nasz proboszcz, obchodzi 40 Rocznicę Święceń Kapłańskich, z tej okazji złożyliśmy mu serdeczne życzenia. Od młodych parafian ksiądz otrzymał kwiaty, a Sołtys w imieniu wszystkich mieszkańców naszej parafii, wręczył Pamiątkę w podzięce za 40 lat posługi kapłańskiej.

Przyjmij, Czcigodny Księże,
Te słowa ciepłe i szczere,
Niech Bóg da Ci łask wiele.
Niech wzmacnia powołanie,
Osłania, kiedy trzeba
I prostą, pewną drogą
Prowadzi Cię do nieba.
Śpiewaj sercem kapłańskim
Radosne dziękczynienie:
Za służbę Chrystusowi,
Za wielkie Wyróżnienie.
A my się dziś do Ciebie
Serdecznie uśmiechamy
I wszystkie swe życzenia
W modlitwę przemieniamy.
Szczęść Boże!

28 kwietnia 2019

2 Niedziela Wielkanocna – Biała – Miłosierdzia Bożego

1. Msze Święte:
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Sob : 1800
    • Pt, Ndz : 900 i 1200
  2. W piątek Uroczystość Królowej Polski, Msze Św. o godz. 900 i 1200, w tym dniu nie obowiązuje post, w tym dniu także nie pójdę do chorych.
  3. Jutro przeniesiona uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika.
  4. Od środy rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe – serdecznie zapraszam dzieci do sypania kwiatów i młodzież do niesienia feretronów, bo będzie w tym dniu procesja.
  5. W przyszłą  niedzielę rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 900 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rodziców z kl. III.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę mieszkańców od 191 do 200 numeru.