Dzienne archiwum: 23 lutego 2020

DYPLOM DLA KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

27 grudnia 2019 r. jak co roku kolędowali w naszej parafii Kolędnicy Misyjni. 30- ro dzieci w 7 grupach odwiedziło nasze domy z kolędą i krótkim przedstawieniem. Zebrane pieniądze w całości przekazano na misje.
Dziękujemy mieszkańcom za życzliwe przyjęcie, za hojność, a Kolędnikom Misyjnym za trud i poświęcenie.
Wyrazem uznania dla kolędników jest dyplom przesłany z Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

23 lutego 2020

7 Niedziela Zwykła

1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Ostatnie nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem będzie pomiędzy Mszami świętymi od godziny 1000 do 1200.
  2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (7.06).
  3. W Środę Popielcową początek Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do sytości. Na Mszach świętych o godz. 700 i 1700 na znak nawrócenia posypiemy głowy popiołem. Od tego dnia do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  4. Droga krzyżowa zostanie odprawiona w piątek o godz. 1630 i w niedzielę po Mszy świętej o 900. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi diakon z Lipnicy Małej, będą w niedzielę o 1700.
  5. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.
  6. W najbliższym czasie pragnąłbym powołać Radę Parafialną. Więcej informacji na ten temat postaram się podać za tydzień.
  7. Rodziców dzieci z klas trzecich zapraszam na spotkanie w sprawie przygotowania do I Komunii świętej w przyszłą niedzielę (1.03) po Mszy o godz. 900 do salki przy kościele.
  8. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic będzie w sobotę 14 marca br. Mamy zarezerwowanych 50 darmowych biletów. Zapisy do niedzieli 8 marca w zakrystii. Koszt przejazdu – 20 zł od osoby. Serdecznie zapraszam.
  9. Po Mszy świętej ministranci będą rozdawać „Zdrapki Wielkopostne”, które mogą nam pomóc w twórczym przeżywaniu czasu wielkopostnego. Serdecznie zachęcam do skorzystania z tej propozycji zarówno indywidualnie jak i całymi rodzinami. Informacje na temat akcji można przeczytać na naszej stronie internetowej.
  10.  Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
      • Kamil Omylak, kawaler, s. Władysława i Katarzyny, zam. w Zubrzycy Dolnej
      • Natalia Piekarczyk, panna, c. Mirosława i Katarzyny, zam. w Zubrzycy Dolnej.

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.

• Pon, Wt : 700
    • Śr : 700 i 1700
    • Czw, Pt, Sob : 1700
    • Ndz : 900 i 1200
  12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom od numeru 301 do 310.
  13. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej informuje, że od 24.02 do 6.03 br. trwają zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021.
  14. Parafia św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej – Murowanicy organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 19 do 25 czerwca 2020 roku. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  15. Z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II parafia w Woli Filipowskiej organizuje samolotową pielgrzymkę do Rzymu w dniach od 12 do 20 maja 2020 roku. Oprócz Rzymu w planie są: sanktuarium św. Rity, Lanciano z cudem eucharystycznym, Manopello, San Giovanni Rotondo, Pompeje, wyspa Capri i Neapol z kościołem, gdzie znajduje się grób o. Dolindo Ruotolo. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i u ks. Stanisława Holli.