Dzienne archiwum: 13 kwietnia 2020

13 kwietnia 2020

Poniedziałek Wielkanocny

1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym wyjątkowym czasie zaangażowali się w przygotowanie naszej parafii i kościoła na przeżywanie Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Triduum Paschalnego.  Dziękuję bardzo za budowę Ciemnicy i Grobu Pańskiego, mieszkańcom Roli Ramsowej za posprzątanie i udekorowanie kościoła na święta, naszym strażakom za honorową wartę przy Grobie Pańskim i troskę o porządek podczas adoracji, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Scholi za piękną oprawę nabożeństw, całej służbie kościelnej za wszelkie zaangażowanie i pomoc. Z całego serca dziękuję każdemu z Was za wspaniałą postawę zdyscyplinowania i podporządkowania się zarządzeniom związanym z panującą sytuacją, zarówno przy korzystaniu ze spowiedzi przedświątecznej jak i adoracji czy udziale w nabożeństwach. W imieniu własnym i wszystkich kapłanów związanych z naszą parafią wyrażam wdzięczność za podjętą tak licznie 30-dniową adopcję modlitewną. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w kwocie 1.814 zł i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na potrzeby kościoła – niech Wam Pan Bóg wynagrodzi Waszą troskę i hojność.
  2. Zgodnie z dekretem naszego Metropolity nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Przypominam również, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca).
  3. Ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca 76. Tydzień Miłosierdzia. Zachęcam do rodzinnego przeżywania nowenny przed tą uroczystością przez codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 lub przy modlitwie wieczornej.
  5. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom od numeru 31 do 40.
    • Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt, Sob: 1700