Dzienne archiwum: 19 kwietnia 2020

19 kwietnia 2020

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca 76. Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15:00 transmisja Koronki i akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszami świętymi będzie dziś – podobnie jak w Wielkanoc – do godz. 1800, zachowując oczywiście obowiązujące zasady bezpieczeństwa.
  2. Według najnowszych przepisów państwowych od poniedziałku (20.04) w Mszach świętych w naszej świątyni będzie mogło uczestniczyć łącznie 40 osób, nie licząc sprawujących posługę. Podczas liturgii zakrywamy nos i usta (maseczka, chusta lub szalik). Przestrzegamy również zasady zachowania dystansu ok. 2 m do drugiej osoby, chyba że są to nasi domownicy. Nadal obowiązuje dyspensa naszego Metropolity od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
  3. Okazja do spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej dla osób, które zakończyły już kwarantannę będzie w poniedziałek, wtorek i środę od Mszy porannej do 900, natomiast w czwartek, piątek i sobotę od 1600 do Mszy wieczornej. Na indywidualną modlitwę kościół będzie otwarty w poniedziałek, wtorek i środę od Mszy porannej do 1200, a w czwartek, piątek i sobotę od 1400 do Mszy świętej wieczornej.
  4. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • w czwartek (23.04) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
    • w sobotę (25.04) święto św. Marka, ewangelisty – patrona naszego Metropolity, którego polecajmy w naszych modlitwach
    • Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt, Sob: 1700
    • Ndz : 90i 1200
  6. Dzieci z klasy trzeciej wraz z rodzicami zapraszam w sobotę (25.04) na Mszę świętą o godz. 1700, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne oraz poświęcone książeczki do nabożeństwa i różańce. Proszę o przyniesienie świec chrzcielnych. Ze względu na ograniczony limit osób, mogących przebywać jednocześnie w kościele, rezygnujemy z obecności rodziców chrzestnych.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom od numeru 41 do 50. Bardzo dziękuję również za Waszą dbałość o materialne potrzeby kościoła i wszelkie ofiary składane na ten cel.
  8. Serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne, które docierały do mnie drogą internetową i jednocześnie pragnę przekazać pozdrowienia i życzenia od ks. Krzysztofa Palucha, naszego rodaka ze USA.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na cmentarz śp. Joannę Kaczmarczyk. W imieniu męża zmarłej oraz córki z rodziną wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zamówili Msze święte za spokój Jej duszy.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…