Dzienne archiwum: 24 maja 2020

24 maja 2020

7 Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą świętą będzie dzisiaj tylko o godz. 1430.
  2. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane są w tygodniu po Mszy świętej o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy o 1200.
  3. Dzieci z klasy trzeciej zapraszam wraz z rodzicami na spotkania przygotowujące do I Komunii świętej w środę, czwartek i piątek na godz. 1630 do salki przy zakrystii.
  4. Rada sołecka przekazała na rzecz parafii 3.200 zł uzyskane z licytacji bloczków betonowych, pozostałych po budowie drogi przy kościele. Bóg zapłać!
  5. Pierwsze spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej chciałbym zrobić w najbliższą sobotę (30.05) po Mszy świętej wieczornej w salce przy zakrystii. Członków rady bardzo proszę o kontakt w sprawie potwierdzenia swojej obecności.
  6. W najbliższą niedzielę (31.05) będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy świętej  będzie możliwość złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Adopcji Miłości, którego celem jest wsparcie najuboższych dzieci z krajów Trzeciego Świata w ich edukacji. Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie wolontariatu: www.swm.pl/dzialania/adopcja-milosci.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom od numeru 101 do 120. Bardzo dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu parafialnym. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy troszczą się o materialne sprawy naszej parafii i za wszelkie ofiary składane na ten cel, także przez wpłaty na konto bankowe.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    •  Ndz : 90i 1200
  9. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    • Mateusz Bury, kawaler, s. Czesława i Urszuli, zam. Zawoja
    • Bożena Nitecka, panna, c. Bronisława i Marii, zam. Zubrzyca Dolna.

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na cmentarz śp. Albina Joniaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…