Dzienne archiwum: 12 lipca 2020

12 licpca 2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (13.07) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
    • w środę (15.07) wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
    • w czwartek (16.07) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej;
    • w sobotę (18.07) wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  2. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Na inwestycje parafialne ofiara wyniosła 8.080 zł, natomiast na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień (zbierana do puszki) 2.210 zł. Bóg zapłać za Waszą hojność!
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła, a także za wykoszenie trawy wokół niego i plebanii oraz na cmentarzu. Przygotowanie naszej świątyni i jej otoczenia na odpust parafialny przez mieszkańców Roli Sadłowej będzie w poniedziałek o godz. 900. Sprzątanie kościoła na następną niedzielę powierzamy mieszkańcom od numeru 181 do 190.
  4. Uroczystość odpustowa naszej Parafii ku czci Matki Bożej Szkaplerznej przypada w najbliższy czwartek (16.07). Msze święte w tym dniu będą o godz. 900, 1100 i 1800. Wraz z ks. Stanisławem Hollą, naszym rodakiem, pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich parafian do wspólnego dziękczynienia dobremu Bogu za 25 lat kapłaństwa na sumie odpustowej o godz. 1100. Odpustowo-jubileuszowe kazanie wygłosi ks. Zbigniew Sudoł, nasz wielkopostny rekolekcjonista. Na sumę zapraszam dzieci do sypania kwiatów, młodzież do niesienia feretronów, dzieci pierwszokomunijne, służbę liturgiczną, a strażaków bardzo proszę o niesienie baldachimu i chorągwi. Proszę  również o obecność pocztu sztandarowego naszej szkoły.
  5. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w środę (15.07) od godz. 1630 do 1800. Serdecznie zachęcam do skorzystania, aby można było zyskać odpust, czyli darowanie kar za popełnione grzechy.
  6. Chcę wam bardzo podziękować za spełnienie mojej prośby o nieparkowanie przy plebanii podczas niedzielnych Mszy świętych. Będę bardzo wdzięczny jeśli również w środę i czwartek to miejsce pozostanie do dyspozycji księży i zaproszonych gości.
  7. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu będzie w sobotę (18.07). Wyjazd autobusem spod szkoły o godz. 845.
    • Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw : 900, 1100 i 1800
    • Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  9. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    • Andrzej Kowalczyk, kawaler, s. Jana i Stanisławy, zam. Zubrzyca Dolna
    • Teresa Pakos, panna, c. Romana i Haliny, zam. Kraków

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.

10. Czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia? – to temat, który podejmuje najnowszy numer Gościa Niedzielnego, serdecznie zachęcam do nabycia.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności śp. Krystynę Mastela. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…