Dzienne archiwum: 26 lipca 2020

26 lipca 2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w środę (29.07) wspomnienie św. Marty;
    • w piątek (31.07) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
    • w sobotę (1.08) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
    • w niedzielę (2.08) odpust w Podwilku na Matkę Bożą Anielską.
  2. Błogosławieństwo pojazdów z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców, będzie po Mszy świętej na parkingu nad kościołem. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przekazane na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 201 do 210.
  4. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m. in. o najważniejszej Babci świata, czyli św. Annie, a także o teściowej, która oddała życie za swoją synową. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
  5. Służbę Liturgiczną i scholę oraz wszystkie chętne dzieci zapraszam na wycieczkę rowerową do „Wypasionej Doliny”. Zbiórka we wtorek o godz. 900 przy kościele. Należy zabrać ze sobą kamizelkę odblaskową, zgodę rodziców (wzór na stronie parafialnej) oraz kieszonkowe na wstęp do parku linowego. W razie złej pogody wycieczka będzie odwołana.
  6. Kilka słów o naszym nowym nagłośnieniu. Instalacja została wykonana przez Firmę Rduch Elektroakustyka. Całkowicie zostało wymienione nagłośnienie wewnętrzne i zewnętrzne. Głośniki na ścianach w nawach bocznych zastąpiono dwoma cyfrowymi kolumnami akustycznymi umieszczonymi z przodu. Zostały zamontowane dodatkowe głośniki (tzw. odsłuchowe) w prezbiterium oraz na chórze i  w kaplicy pogrzebowej. Z myślą o mamach z małymi dziećmi został zainstalowany głośnik także w salce przy zakrystii. Nagłośnienie zewnętrzne posiada dwie strefy: frontową oraz tylną, uruchamianą na czas procesji wokół kościoła. Dla osób niedosłyszących, które używają aparatów słuchowych, dziesięć ławek po prawej stronie (patrząc w kierunku ołtarza) jest otoczone tzw. pętlą indukcyjną. W tej strefie sygnał dźwiękowy ze wzmacniacza jest słyszany bezpośrednio w aparacie słuchowym. W ramach wykonanych prac przygotowano również okablowanie do podłączenia kamery internetowej i domofonu do kontaktu „zakrystia – chór”. Zainstalowano również dodatkowe wejścia mikrofonowe w prezbiterium, przy ołtarzach bocznych i na chórze. Stare nagłośnienie zostało zdemontowane i spakowane, tak aby w przyszłości można je było przekazać do użytkowania np. na misjach. Koszt wykonanych prac wyniósł 44.761 zł. Wymienioną kwotę zapłaciliśmy w całości. Na kolejne inwestycje parafialne na koncie bankowym mamy nieco ponad 30.000 zł.
    • Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  8. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    • Andrzej Kowalczyk, kawaler, s. Jana i Stanisławy, zam. Zubrzyca Dolna
    • Teresa Pakos, panna, c. Romana i Haliny, zam. Kraków
    • Tomasz Obyrtał, kawaler, s. Stanisława i Danuty, zam. Zubrzyca Górna
    • Izabela Kowalczyk, panna, c. Andrzeja i Katarzyny, zam. Zubrzyca Górna

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.