Dzienne archiwum: 9 sierpnia 2020

9 sierpnia 2020

1. Ksiądz proboszcz szczęśliwie dotarł dzisiaj z Góralską Pielgrzymką Rowerową nad morze. Bardzo wszystkim dziękuje za duchowe wsparcie podczas drogi. O godzinie 1100 w Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej, Królowej Polskiego Morza, odprawi Mszę świętą w intencji wszystkich parafian.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (10.08) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    • we wtorek (11.06) wspomnienie św. Klary, dziewicy;
    • w czwartek (13.08) święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
    • w piątek (14.08) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;
    • w sobotę (15.08) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej), Msze święte tak jak w niedzielę, czyli o 900 i 1200 – na Mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów;
    • w niedzielę (16.08) wspomnienie św. Stefana Węgierskiego – odpust w Lipnicy Małej.
    • Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt : 1800
    • Sob, Ndz : 900 i 1200
  4. Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza w sobotę 15 sierpnia o godz. 1130 na sumę odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, której będzie przewodniczył nasz Metropolita, arcybiskup Marek Jędraszewski.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę w kwocie 6.660 zł złożoną przez Was w ubiegłą niedzielę na nasze inwestycje parafialne.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 221 do 230.
  7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym można przeczytać m. in. kolejny wakacyjny reportaż na temat sanktuariów maryjnych w Polsce. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
  8. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    • Tomasz Obyrtał, kawaler, s. Stanisława i Danuty, zam. Zubrzyca Górna
    • Izabela Kowalczyk, panna, c. Andrzeja i Katarzyny, zam. Zubrzyca Górna

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.