Dzienne archiwum: 16 sierpnia 2020

16 sierpnia 2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (17.08) święto św. Jacka, prezbitera, patrona naszej archidiecezji;
    • w czwartek (20.08) wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
    • w piątek (21.08) wspomnienie św. Piusa X, papieża;
    • w sobotę (22.08) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  2. Przy schodach do zakrystii zostały zainstalowane nowe stojaki na rowery. Rodzinie, która je zasponsorowała składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za montaż kolejnych reflektorów w prezbiterium, które rozświetliły mozaikę Matki Bożej i postacie świętych.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 231 do 240.
  4. Strażacy z OSP Zubrzyca Dolna od paru miesięcy charytatywnie zbierają nakrętki na rzecz chorej Leny Cholewy. Przy remizie wystawiony jest specjalny kosz, do którego można wrzucać plastikowe zakrętki. Po ostatniej zachęcie w połowie maja udało się ich zebrać dużo więcej. Rodzice Lenki bardzo dziękują za to wsparcie, a jednocześnie poprosili o możliwość zbiórki do puszki przy kościele. W przyszłą niedzielę (23.08) po obu Mszach świętych Lenka z rodzicami będzie czekać na naszą pomoc. Lenka ma sześć lat. Przeszła już 2 z 4 etapów leczenia operacyjnego obu nóżek (9 operacji:  3 na lewej oraz 6 na prawej). Leczenie odbyło się z wielkim powodzeniem, dzięki czemu porusza się bez ortez i na własnych nóżkach. Przed Lenką 3 etap leczenia operacyjnego, który musi się odbyć za dwa lata w USA i ma potrwać około 7 miesięcy. Całkowity koszt leczenia wynosi około 600.000 zł.
  5. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym można przeczytać m. in. o „Cudzie nad Wisłą”, czyli o zwycięstwie w Bitwie Warszawskiej, które ocaliło cywilizację chrześcijańską w Europie. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
    • Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  7. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    • Kamil KASPRZYK
      Parafia Przemienienia Pańskiego w Paszkówce
    • Katarzyna PAWLAK
      Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.