Dzienne archiwum: 23 sierpnia 2020

23 sierpnia 2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (24.08) święto św. Bartłomieja Apostoła;
    • w środę (26.08) uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Msza święta o 18:00;
    • w czwartek (27.08) wspomnienie św. Moniki;
    • w piątek (28.08) wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
    • w sobotę (29.08) wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  2. Proboszcz parafii w Podwilku zaprasza nas na Mszę świętą przy kaplicy św. Józefa na Furmańcu dziś o godz. 17:00. Natomiast za tydzień (30.08) – również o 17:00 – będzie Msza święta przy kaplicy w Kirach, którą odprawimy wspólnie z proboszczem i parafianami z Podwilka.
  3. Wójt Gminy Jabłonka i Proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Orawce zapraszają na Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne plony i żniwa w przyszłą niedzielę (30.08) o godz. 12:00.
  4. Wójt Gminy Jabłonka informuje, że w dniu 31 sierpnia br. w miejscowości Zubrzyca Dolna będzie przeprowadzona zbiórka zużytych opon oraz odpadów wielkogabarytowych. Odpady wielkogabarytowe i zużyte opony należy dostarczyć w dniu zbiórki do 9:00 na plac obok Remizy OSP. Zwraca się uwagę na zachowanie porządku w miejscu zbiórki i układanie zużytych opon oddzielnie.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 241 do 250. Dziękuję również za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  7. Bierna czy zapracowana? Jaka jest pierwsza dama RP? O tym m. in. można przeczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.  Ponadto o nowych zadaniach i koniecznych zmianach jakie czekają w najbliższej przyszłości polskie parafie. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
  8. Dzisiaj po Mszy świętej jest okazja finansowego wsparcia kolejnego etapu kosztownego leczenia operacyjnego sześcioletniej Lenki. Lenka z rodzicami będzie czekać na naszą pomoc przed kościołem. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!
  9. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    • Kamil KASPRZYK
      Parafia Przemienienia Pańskiego w Paszkówce
    • Katarzyna PAWLAK
      Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.