Dzienne archiwum: 30 sierpnia 2020

30 sierpnia 2020

1. Dzisiaj Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Dożynki Gminne w Orawce podczas Mszy świętej o godz. 1200. Natomiast nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory będziemy przeżywać za tydzień na Mszy świętej o godz. 1200.
  2. Msza święta przy kaplicy w Kirach dziś o 1700. Odprawimy ją wspólnie z proboszczem i parafianami z Podwilka.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • we wtorek (1.09) wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy;
    • w czwartek (3.09) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
    • w sobotę (5.09) wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy.
    • Pon, Śr : 700
    • Wt : 900
    • Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  5. Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej na rozpoczęcie roku i przed pierwszym piątkiem będzie w poniedziałek w następujących grupach: od 1600 klasa IV, od 1630 klasy V i VI, od 1700 klasa VIIa i VIIb i od 1730 klasa VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wtorek o godz. 900
  6. Okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem dla pozostałych będzie w czwartek i w piątek od godz. 1700. Odwiedziny chorych od godz. 900. Zgłoszenia lub potwierdzenia wizyty kapłana u chorego proszę zapisywać u pana kościelnego lub telefonicznie u kierowcy pana Józefa Piekarczyka (numer telefonu 504-462-705).
  7. Zbiórka ministrantów, lektorów i kandydatów do służby liturgicznej będzie w czwartek (3.09) po Mszy świętej wieczornej.
  8. Scholka parafialna ma swoje próby w każdy piątek o godz. 1700 w salce przy zakrystii. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą śpiewać i grać na chwałę Bożą.
  9. Lenka Cholewa wraz z rodzicami składa serdeczne podziękowania za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę na kolejny etap jej leczenia.  Zebrana kwota wyniosła 4.253,5 zł i 30 euro. Bóg zapłać!
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i plebanii. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 251 do 260.
  11. Za tydzień niedziela finansowa – składka na przeznaczona na inwestycje parafialne.
  12. Matka Teresa z Kalkuty, misjonarka miłosierdzia i niekwestionowany przykład heroicznej miłości bliźniego – niestety nie dla wszystkich! O tym, jakie niedorzeczne zarzuty stawiają jej przeciwnicy przeczytamy w najnowszym Gościu Niedzielnym. Natomiast w Małym Gościu można znaleźć – oprócz stałej dawki dobrego humoru – naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny oraz wiele innych interesujących ciekawostek. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
  13. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    • Kamil KASPRZYK
      Parafia Przemienienia Pańskiego w Paszkówce
    • Katarzyna PAWLAK
      Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.