Dzienne archiwum: 13 września 2020

13 września 2020

1. Dziś 28. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Łączymy się duchowo z jej uczestnikami. Można też skorzystać z transmisji internetowej na stronie diecezji ( https://wdr.diecezja.pl ). Szczegóły na  plakacie.
  2. Tegoroczny Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego, który  dziś rozpoczynamy, przebiega pod hasłem „Budujmy więzi”. Módlmy się szczególnie przez te dni, aby rodzice i nauczyciele potrafili budować prawdziwe więzi z dziećmi i młodzieżą, oparte na zaufaniu wynikającym z miłości, której uczy nas Chrystus.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (14.09) święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Lipnicy Wielkiej – Przywarówce;
    • we wtorek (15.09) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – odpust w Orawce;
    • w środę (16.09) wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
    • w piątek (18.09) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona naszej Ojczyzny oraz dzieci i młodzieży.
  4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy siódmej „A” będzie w piątek o godz. 16:00 w salce przy zakrystii.
  5. Rodziców kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy świętej wieczornej.
  6. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone z okazji niedzieli finansowej. Zebrana kwota wyniosła 6.970 zł i 20 euro – Bóg zapłać!
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 271 do 280.
  8. Opat Cystersów zaprasza na uroczystości odpustowe w Mogile od 14 do 21 września. Szczegóły na plakacie.
  9. Piesza  pielgrzymka na Danielki, połączona z drogą krzyżową, wyruszy w przyszłą niedzielę (20.09) o godz. 11:30 spod kościoła św. Marcina w Podwilku. Msza  święta w kaplicy Matki Bożej Siedmiobolesnej – Patronki Orawy na Danielkach o godz. 15:00. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
  10. Komisariat Policji w Jabłonce przestrzega przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” i prosi, aby poinformować swoich najbliższych, zwłaszcza osoby w podeszłym wieku, o sposobach działania oszustów.
  11. Co daje pielęgnowanie w sobie poczucia skrzywdzenia, a ile szczęścia jest w prawdziwym przebaczeniu – o tym można przeczytać w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego. Ponadto o świeckich szafarzach Komunii świętej, czyli co jest ważniejsze: czy to Kogo przyjmuję, czy to od kogo przyjmuję Komunię świętą. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
    • Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt, Sob : 1800