Dzienne archiwum: 11 października 2020

11 października 2020

1. Dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Także z naszej parafii są młode osoby, które z niego korzystają.
  2. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone z okazji niedzieli finansowej. Zebrana kwota wyniosła 6.710 zł.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (12.10) – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera;
    • we wtorek (13.10) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
    • w środę(14.10) – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
    • w czwartek (15.10) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
    • w piątek (16.10) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
    • w sobotę (17.10) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
    • w niedzielę (18.10) – wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty; Odpust w Lipnicy Wielkiej.
  4. Nabożeństwa różańcowe są codziennie po Mszy świętej o godz. 1800, a w niedzielę o godz. 1130. Bardzo dziękuję dzieciom, młodzieży szkolnej i dorosłym za przewodniczenie modlitwie różańcowej w wyznaczone dni tygodnia. Intencje różańcowe na najbliższy tydzień:
    poniedziałek 12.10 – w intencji lekarzy, pielęgniarek i wszystkich, którzy opiekują się chorymi,
    wtorek 13.10 – za członków róż różańcowych z naszej parafii,
    środa 14.10 – w intencji naszych nauczycieli i wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą,
    czwartek 15.10 – za panie z Koła Gospodyń i ich rodziny,
    piątek 16.10 – w intencji młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzin,
    sobota 17.10 – za naszych strażaków i ich rodziny,
    niedziela 18.10 – w intencji misji i misjonarzy,
    Wszystkie intencje są wywieszone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy 7a będzie w piątek (16.10) o godz. 1700 w salce przy zakrystii. W tym samym dniu wszyscy kandydaci do Bierzmowania przychodzą na godz. 1800 na Mszę świętą i Różaniec z wypełnionymi deklaracjami, które złożą w czasie uroczystej procesji z darami.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 311 do 320. W przyszłym tygodniu już ostatnie sprzątanie kościoła według tzw. „dziesiątków”. Po niedzieli 25 października do sprzątania kościoła będziemy zapraszać mieszkańców z konkretnych dziesięciu domów, uwzględniając numerację „a” „b” „c” itd. Taki podział wydaje się być bardziej sprawiedliwy ze względu na nierówną liczbę domów w poszczególnych „dziesiątkach”.
  7. Od dziś do przyszłej niedzieli będzie można w zakrystii złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest m. in. zakazanie tzw. „parad równości”, w czasie których dochodzi do licznych profanacji wartości religijnych. Przy składaniu podpisu potrzebny jest PESEL.
  8. Z półki z gazetami można zabrać tekst Nowenny Życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Nowenna rozpoczyna się we wtorek (13.10). Jej intencją główną jest obrona życia dzieci nienarodzonych, u których podejrzewa się niepełnosprawność. 22 października Trybunał Konstytucyjny ma wydać orzeczenie, które – jeśli będzie pozytywne – zapewni tym dzieciom stabilną ochronę prawną, niezależną o woli politycznej kolejnych partii rządzących. Zachęcam do włączenia się w tę modlitwę.
  9. Piękny i wzruszający obraz filmowy o Matce Jezusa pt. „Ziemia Maryi” to specjalny dodatek na płycie DVD do dzisiejszego Gościa Niedzielnego. Ponadto w numerze możemy przeczytać o nowej encyklice papieża Franciszka. Dla dzieci natomiast jest już październikowy numer Promyczka dobra.  Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200