Dzienne archiwum: 6 grudnia 2020

6 grudnia 2020

2. Niedziela Adwentu

1. Ze względu na najnowsze ograniczenia sanitarne obowiązujące od 7 do 29 listopada br. w naszej świątyni może przebywać do 50 osób. Do naszej dyspozycji oprócz powierzchni kościoła jest salka przy zakrystii oraz kaplica pogrzebowa z nagłośnieniem. Pamiętajmy o zachowaniu odległości i zasłanianiu ust i nosa. Do Komunii świętej nie podchodźmy wszyscy naraz. Komunię „na rękę” przyjmujemy w postawie stojącej. Osoby starsze, które nie mogą uklęknąć, bardzo proszę, aby stawały tuż przy stopniu, a nie za osobami klęczącymi. Nadal obowiązuje dekret Metropolity, dotyczący dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (7.12) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
    • we wtorek (8.12) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
    • w środę (9.12) – wspomnienie św. Jana Diego;
    • w czwartek (10.12) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej;
    • w piątek (11.12) – wspomnienie św. Damazego I, papieża;
    • w sobotę (12.12) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.
  3. Roraty w tym tygodniu będą w poniedziałek i środę o 700, a w pozostałe dni o 1800.
  4. Dzieci z klasy trzeciej przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszam wraz z rodzicami we wtorek (8.12) w uroczystość Niepokalanego Poczęcia na Mszę świętą o godz. 1800,  podczas której poświęcimy medaliki.
  5. Karteczki „Ziarno” z Ewangelią z dzisiejszej niedzieli i zadaniami dla dzieci są  do zabrania po Mszy świętej na stoliku z gazetami – natomiast z poprzednich niedziel w zakrystii.
  6. Dziś po Mszy świętej o godz. 1200 przybędzie do naszej Parafii św. Mikołaj. Na powitanie świętego ministranci, schola i wszystkie dzieci zgromadzą się przed głównym wejściem, aby wspólnie wprowadzić dostojnego gościa do kościoła.
  7. W tym tygodniu pan organista będzie roznosił do naszych domów poświęcone opłatki na stół wigilijny. Serdecznie proszę o życzliwe przyjęcie go. Ofiara składana przy tej okazji jest częścią wynagrodzenia za jego całoroczną pracę w naszym kościele.
  8. W zakrystii – po Mszach świętych dziś i w tygodniu – można jeszcze nabyć kalendarze strażackie – serdecznie zachęcam. Świece adwentowe Caritas niestety już się skończyły.
  9. Pragnę przypomnieć, że od minionego tygodnia kancelaria parafialna jest otwarta w poniedziałki od 800 do 900 oraz w czwartki i soboty od 1600 do 1700. W razie konieczności można umówić się telefonicznie na inny termin. Dotyczy to głownie sytuacji pogrzebu lub spisania protokołu przedślubnego.
  10. Zapowiedzi przedślubne:
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    Dawid Kubacka – Parafia Przemienienia Pańskiego w Jabłonce
    Aneta Holla – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej (zapowiedź 1)
    Tomasz BOCHACZYK – Parafia św. Stefana w Lipnicy Małej
    Elżbieta RUSNAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej (zapowiedź 3)
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.
  11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła: Natalii Kowalczyk, Zuzannie Kowalczyk, Janinie Kozieł, Bożenie Kozak i Łucji Kozak. Na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 47, 48, 48a, 49, 50, 50a, 51, 51a, 51b i 52. Natomiast w następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 52a,   53,   53a,   53b, 54, 54a, 55a, 332, 55b i 55c. Spotkanie mieszkańców Sołtystwa Górnego i Dolnego w sprawie przygotowania kościoła na Święta Bożego Narodzenia będzie po Mszy świętej o godz. 900 w salce przy zakrystii.
  12. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone dzisiaj z okazji niedzieli finansowej.
  13. Duszpasterską Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w sobotę 12 grudnia br. po Mszy świętej wieczornej. Wszystkich natomiast proszę o zgłaszanie swoim przedstawicielom wszelkich sugestii i uwag dotyczących minionych lub przyszłych działań gospodarczych i  duszpasterskich.
  14. Spowiedź adwentowa będzie wyglądała nieco podobnie jak przed świętami wielkanocnymi: będą wyznaczone dni i godziny dla poszczególnych rejonów parafii. Szczegóły podam w przyszłą niedzielę. Zachęcam jednak, aby już w tym tygodniu skorzystać z sakramentu pojednania przed Mszą świętą roratnią.
  15. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. rozmowa z ks. Sławomirem Oderem, postulatorem procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II. Dla dzieci natomiast jest kolejny numer miesięcznika Promyczek Dobra, zawierający drewnianą bombkę na choinkę. Serdecznie zachęcam do lektury.
  16. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Alberta Kulawiaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
    • Pon, Śr : 700
    • Wt, Czw, Pt, Sob : 1800