Dzienne archiwum: 13 grudnia 2020

13 grudnia 2020

3. Niedziela Adwentu

1. Ze względu na najnowsze ograniczenia sanitarne obowiązujące od 7 do 29 listopada br. w naszej świątyni może przebywać do 50 osób. Do naszej dyspozycji oprócz powierzchni kościoła jest salka przy zakrystii oraz kaplica pogrzebowa z nagłośnieniem. Pamiętajmy o zachowaniu odległości i zasłanianiu ust i nosa. Do Komunii świętej nie podchodźmy wszyscy naraz. Komunię „na rękę” przyjmujemy w postawie stojącej. Osoby starsze, które nie mogą uklęknąć, bardzo proszę, aby stawały tuż przy stopniu, a nie za osobami klęczącymi. Nadal obowiązuje dekret Metropolity, dotyczący dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • poniedziałek (14.12) wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera
      i doktora Kościoła.
  3. Roraty w tym tygodniu będą w poniedziałek, wtorek i środę o 700, a w pozostałe dni o 1800.
  4. Karteczki „Ziarno” z Ewangelią z dzisiejszej niedzieli są  do zabrania na stoliku z gazetami.
  5. Serdecznie dziękuję za ofiarę 6.710 zł złożoną z okazji niedzieli finansowej. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 730 zł.
  6. Pan Organista dziękuje wszystkim za życzliwe przyjęcie z opłatkami i za złożone ofiary.
  7. Za posprzątanie kościoła serdecznie dziękuję: Zofii Kowalczyk, Annie Białoń,
    Elżbiecie Plaszczak, Stanisławie Kowalczyk, Marcie Pietras, Michałowi Kowalczykowi, Monice Kowalczyk i jeszcze jednej osobie.
  8. Informacja dla mieszkańców Sołtystwa Górnego i Dolnego: sprzątanie generalne w kościele będzie w sobotę 19 grudnia o godz. 900, natomiast ubieranie kościoła na święta w środę 23 grudnia o godz. 1400. Na obydwa terminy są również proszeni o przyjście do pomocy panowie.
  9. Spowiedź adwentowa będzie się odbywała rejonami:
     w poniedziałek od 1700 do 1900 zapraszam mieszkańców od numeru 1 do 60,
     we wtorek od 1700 do 1900 od numeru 61 do 120,
     w środę od 1700 do 1900 od numeru 121 do 180,
    w czwartek od 1600 do 1800 od numeru 181 do 240,
    • w piątek od 1600 do 1800 od numeru 241 do 300
    • i w sobotę od 1630 do 1800 od numeru 301 do końca.
    Dodatkowa spowiedź dla powracających z zagranicy i tych, którzy rzeczywiście nie mogli wcześniej z niej skorzystać będzie w poniedziałek 21 grudnia od 800 do 900 oraz od 1400 do 1600.
  10. Kancelaria parafialna – ze względu na spowiedź – będzie otwarta w tym tygodniu tylko w poniedziałek od 800 do 900. W razie konieczności można umówić się telefonicznie na inny termin.
  11. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą we wtorek 22 grudnia od godz. 900. Osoby, które chciałyby skorzystać z odwiedzin kapłana można zgłaszać w zakrystii do przyszłej niedzieli.
  12. Wczoraj odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Szczegóły i ustalenia postaram się podać za tydzień.
  13. Zapowiedzi przedślubne:
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    • Dawid Kubacka – Parafia Przemienienia Pańskiego w Jabłonce
     Aneta Holla – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej (zapowiedź 2)
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.
  14. Zbliża się czas kolędy. W piśmie przesłanym do parafii z krakowskiej Kurii czytamy m. in.: „Wizytę duszpasterską, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania, pracy i wspólnego rozwoju, można przenieść na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu
    pandemii. Na wyraźne jednak zaproszenie poszczególnych rodzin można odpowiedzieć indywidualnymi odwiedzinami z zachowaniem norm sanitarnych.”
    Po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie wyglądała następująco: rodzina, która chce zaprosić księdza do swojego domu, zgłasza to pisemnie na kartce. Zgłoszenia należy dostarczyć do poniedziałku 21 grudnia do zakrystii lub wrzucić do skrzynki pod figurą św. Antoniego. Po zebraniu wszystkich zaproszeń zostaną wyznaczone rejony i dni kolędowe. Potwierdzeniem zaproszenia w dniu kolędy niech będzie również oczekiwanie gospodarza przed swoim domem i wprowadzenie kapłana do środka. Bardzo proszę, aby osoby, które są na kwarantannie oraz obawiające się o bezpieczeństwo swoje i bliskich nie zapraszały i nie oczekiwały na księdza przed domem. Wizytę duszpasterską można przełożyć na inny dogodny czas po ustaniu epidemii.
  15. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. o tym jak zakazy i limity wprowadzone we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego oraz o sekretach autoportretu Matki Bożej z Guadalupe, wobec których nauka pozostaje bezradna. Serdecznie zachęcam do lektury.
  16. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Jana Misińca. Wieczny odpoczynek…
    • Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt, Sob : 1800