Dzienne archiwum: 3 stycznia 2021

3 stycznia 2021

2. Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w środę (6.01) uroczystość Objawienia Pańskiego (święto Trzech Króli). Msze święte jak w niedzielę, czyli o 900 i 1200. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje. Na obu Mszach pobłogosławione będą kreda i kadzidło. Zostanie również poświęcona woda do pokropienia naszych domów podczas wizyty duszpasterskiej. Ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie ona później wystawiona w naczyniach z możliwością  nabrania. Wodę należy przynieść na Mszę świętą w swoich butelkach.
  2. Na Centrum Jana Pawła II w Krakowie zebraliśmy w Nowy Rok 3.750 zł. Dziś natomiast niedziela finansowa i składka przeznaczona na inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Marii Gróbarczyk, Ewelinie Palenik, Jolancie Gróbarczyk, Ewelinie, Piotrowi i Oli Knapczyk, Izabeli Litwiak oraz Joannie i Gabrysi Szewczyk. Do sprzątania kościoła na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 55d, 56, 56a, 57, 57a, 58a, 58b, 58c, 59,60. Natomiast w następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 61, 61a, 62, 62a, 63, 64, 66, 66a, 68, 68a.
  4. Życzenia noworoczne od naszego rodaka ks. Krzysztofa Palucha:
    Na Nowy Rok proszę przyjąć moje serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego. Oby ten nowy rok był powrotem do normalności, okazją do doceniania rzeczy, których nam brakowało w tym roku pandemii i oby Bóg obdarzał wszystkich potrzebnym zdrowiem, bez którego nic w życiu nie cieszy. Szczęść Boże!
  5. Ogłoszenie Sołtysa
    Trwa nabór wniosków i podań na remont i utrzymanie dróg wiejskich w roku 2021. Środki pieniężne, którymi dysponuje sołectwo mogą zostać przeznaczone między innymi na zakup tłucznia, utwardzenie drogi, zakup korytek, wykonanie odwodnienia, udrożnienie ruchu wzdłuż dróg wiejskich, a w szczególnych przypadkach asfaltowanie. We wniosku należy zawrzeć informacje w jakim zakresie wnioskodawca sam przysłuży się do realizacji prac, o które wnioskuje.
    • Pon, Wt,  : 700
    • Czw, Pt, Sob : 1800
    • Śr, Ndz : 900 i 1200

KOLĘDNICY MISYJNI W BOŻE NARODZENIE