Dzienne archiwum: 17 stycznia 2021

17 stycznia 2021

1. Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej intencji.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • we wtorek (19.01) – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
    • w środę (20.01) – wspomnienie św. Fabiana i św. Sebastiana, męczenników;
    • w czwartek (21.01) – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
    • w piątek (22.01) – wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika i św. Wincentego Pallottiego, prezbitera;
    • w niedzielę (24.01) – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej odprawiamy w środy o godz. 1800. Po niej jest Msza święta zbiorowa. Intencje można przynosić do zakrystii nawet przed samą nowenną. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.
  4. Sobotnia Msza święta wieczorna jest od wczoraj (16.01) odprawiana według liturgii niedzielnej. Biorąc udział w tej Mszy świętej spełnia się obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Annie Kucharskiej, Joannie i Pawłowi Świetlak, Jadwidze Nowak, Bernadecie Holla, Jolancie Węgrzyn, Stefanowi i Ewie Kidoń, Annie i Władysławowi Bugajskim oraz Władysławowi Żądło iHenrykowi Kłobuch za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 69a, 69c, 69d, 70b, 71, 72, 73, 73a, 73b, 73c. Natomiast w następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 77, 78a, 78b, 78c, 78d, 79, 79a, 80, 80a, 81a.
  6. Zgodnie z prośbą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę (24.01) będzie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  7. Najnowszy Gość Niedzielny pisze m. in. o moralnych aspektach korzystania ze szczepień przeciwko koronawirusowi. Serdecznie zachęcam do lektury.
  8. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składam serdeczne życzenia zdrowia i obfitości łask Bożych oraz pociechy z wnuków.
  9. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek (800 – 900).
  10. Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na naszej stronie internetowej FB:
    W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy.
    • Pon, Wt, Czw : 700
    • Śr, Pt, Sob : 1800