Dzienne archiwum: 5 kwietnia 2021

5 kwietnia 2021

Poniedziałek Wielkanocny

1. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami w Mszach świętych może uczestniczyć 1 osoba na 20 m2, czyli w naszym kościele 40 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Nadal zakrywamy usta i nos oraz zachowujemy dystans społeczny. Kto może niech uczestniczy w liturgii na zewnątrz kościoła. Zgodnie z dekretem naszego Metropolity nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy na różny sposób zaangażowali się w przygotowanie naszej parafii i kościoła na przeżywanie Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Triduum Paschalnego.  Dziękuję bardzo za dekorację wielkopostną oraz budowę Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za wykonane prace stolarskie przy podstawie do paschału, pewnej rodzinie za nowy feretron, mieszkańcom Roli Graczowej i Roli Rusnakowej za posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła na święta, naszym strażakom za umycie drogi na cmentarz po zimowym utrzymaniu i za honorową wartę przy Grobie Pańskim, Liturgicznej Służbie Ołtarza za rzetelne przygotowanie asysty liturgicznej, młodzieży i mężczyznom za poprowadzenie nocnej adoracji i drogi krzyżowej, scholi za śpiew w Wigilię Paschalną, całej służbie kościelnej: organiście, kościelnemu i szafarzowi za wszelkie zaangażowanie i pomoc. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji rezurekcyjnej, a szczególnie dziewczynkom sypiącym kwiaty, młodzieży i paniom w strojach regionalnych za niesienie feretronów, a strażakom za niesienie baldachimu, chorągwi i figur.
  3. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na potrzeby kościoła. Składka z niedzieli finansowej wyniosła 5.430 zł i 15 euro. Niech Wam Pan Bóg wynagrodzi Waszą troskę i hojność. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła 2 w Krakowie.
  4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca 77. Tydzień Miłosierdzia. Składka w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Caritas. Zachęcam do rodzinnego przeżywania nowenny przed tą uroczystością poprzez codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 lub przy modlitwie wieczornej.
  5. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.
  6. Karteczki Ziarno z Ewangelią niedzielną i zadaniami dla dzieci są do zabrania po Mszy świętej na stoliku z gazetami.
  7. Do sprzątania kościoła na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 135b, 135c, 135d, 136, 136a, 137, 137a, 138, 138a i 138b. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 138c, 139, 139a, 139b, 139c, 140, 140a, 141, 141a i 142.
  8. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej informuje, że  od 6 do 9 kwietnia br. trwa uzupełniająca rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022.
    • Pon : 900 i 1200
    • Wt : 700