Dzienne archiwum: 2 maja 2021

2 maja 2021

5. Niedziela Wielkanocna

1. W liturgii Kościoła:
    • w poniedziałek (3.03) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski; Msze święte o godz. 900  i 1200 . Nie będzie już w tym dniu Mszy o 1800 .
    • we wtorek (4.05) – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
    • w środę (5.05) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
    • w czwartek (6.05) – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
    • w sobotę (8.05) – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
  2. Msza święta w intencji naszych strażaków i ich rodzin będzie jutro (3.05) o 1200 , w przeddzień święta św. Floriana ich Patrona. Serdecznie zapraszam.
  3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu są odprawiane po Mszy świętej o godz. 1800 , a w niedzielę po  Mszy o 1200 . Serdecznie zachęcam do tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach. Dzieci uczestniczące w majówkach – w kościele lub przy kapliczkach – będą otrzymywały codziennie karteczki z modlitwą do przyklejenia na specjalną planszę.
  4. Środowa Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej przez cały maj będzie odprawiana wraz z nabożeństwem majowym po Mszy świętej zbiorowej. Ponieważ to nabożeństwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a co za tym idzie przybywa intencji, dlatego ze względów praktycznych będą one odczytywane indywidualnie tylko raz na nowennie bez powtarzania ich podczas modlitwy wiernych w czasie Mszy świętej.
  5. Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej przed pierwszym piątkiem będzie w środę (5.05) w następujących grupach: klasa IV od 1600 , klasy V i VI od 1630 , klasa VIIa i VIIb od 1700  i od 1730  klasa VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Okazja do spowiedzi dla dorosłych będzie w czwartek i w piątek od godz. 1700 . Odwiedziny chorych w 1. piątek od godz. 900 .
  6. Dzieci z klasy trzeciej swoją pierwszą spowiedź będą miały w sobotę (8.05) o 1000 .
  7. Rodziców dzieci z klasy czwartej zapraszam na spotkanie w sprawie rocznicy I Komunii świętej w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 900 .
  8. Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Joannie Front, Barbarze Kulawiak oraz Jakubowi, Patrycji, Marioli, Irenie i Stanisławowi Kapuściak. Na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 153, 155, 156, 157, 158, 158a, 158b, 159, 160 i 160a. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 161, 161a, 162, 162a, 163, 163a, 163b, 164, 164a i 165.
  10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in. o tym dlaczego św. Józef został patronem robotników. Dla dzieci jest Ziarno oraz nowy numer Promyczka Dobra, a w nim mały modlitewnik majowy.
    • Pon : 900 i 1200
    •  Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  12. apowiedzi Przedślubne
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

• Bartłomiej KALATA – Parafia św. Wojciecha BM w Zaskalu
        • Halina SKOCZYK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

Zapowiedź 3

—————————————————————————————————————

• Adrian BUGAJSKI – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
        • Lucyna KOLKOWICZ – Parafia Przemienienia Pańskiego w Jabłonce

Zapowiedź 2

—————————————————————————————————————

• Paweł PANIAK – Parafia Przemienienia Pańskiego w Jabłonce
      • Żaneta MARTYNIAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

Zapowiedź 1

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.

13. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkól Katolickich w Czarnym Dunajcu informuje o naborze do swojego Liceum i Technikum na rok szkolny 2021/2022. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.