Dzienne archiwum: 4 lipca 2021

4 lipca 2021

1. W ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej zebraliśmy 8.520 zł i 70 euro. Bóg zapłać za Waszą hojność! Dziękuję również za ofiary złożone dzisiaj na nasze inwestycje parafialne.
  2. Od poniedziałku (28.06) trwają prace przy budowie podjazdu dla niepełnosprawnych. W związku z tym  boczne wyjście z kościoła jest nieczynne.
  3. W liturgii Kościoła:
    • poniedziałek (5.07) – wspomnienie św. Antoniego Zaccarii, prazbitera; św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy; św. Elżbiety Portugalskiej;
    • wtorek (6.07) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych;
    • czwartek (8.07) – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;
    • piątek (9.07) – wspomnienie św. Augustyna Zhao Rong, prezbitera i Towarzyszy, męczenników.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Agnieszce, Barbarze i Wiktorii Kulawiak, Marii Mastela, Stefanii Kulawiak, Beacie i Franciszkowi Włodek, Barbarze, Karolinie i Krzysztofowi Kulawiak oraz Dorocie i Małgorzacie Kowalik, Małgorzacie i Henrykowi Kulawiak, Janinie Polańskiej, Teresie i Władysławowi Pawlak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W najbliższym tygodniu o czystość i porządek w kościele zatroszczą się rodziny z następujących dziesięciu domów: 212a, 212b, 212c, 213, 213a, 214, 215, 216, 216a i 217.
  5. Przygotowanie kościoła i otoczenia na odpust parafialny powierzamy w tym roku mieszkańcom Roli Ramsowej. Msze święte w dniu odpustu (16.07)  będą o godz. 900, 1200 i 1800. Kazanie na sumie wygłosi ks. Władysław Madziar. Składkę odpustową ofiarujemy na potrzeby naszego rodaka-misjonarza.
  6. Zapisy do dziecięcej drużyny pożarniczej dla dzieci do lat 12 oraz ćwiczenia młodzieżowej drużyny pożarniczej odbędą się dzisiaj (4.07) o godz. 1500 w ogrodzie  u państwa Wierzbiaków. Zarząd OSP Zubrzyca Dolna zaprasza dzieci wraz z rodzicami.
  7. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym między innymi o Małych Braciach Baranka, wspólnocie zakonnej, która od niedawna działa również w Polsce oraz kontynuacja wakacyjnego cyklu o miejscach, w których polscy świeci i błogosławieni odchodzili do nieba. Dla dzieci jest nowy numer Promyczka Dobra oraz wakacyjny Staś i Mały Gość. Zachęcam do lektury.
  8. Na tablicy ogłoszeń można się zapoznać z informacjami od wojewody małopolskiego na temat szczepień oraz od Fundacji Rozwoju Regionu na temat wsparcia osób bezrobotnych do 30 roku życia.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  10. Zapowiedzi Przedślubne (Zapowiedź 2)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

• Rafał WOJTYCZKO – Parafia NMP Matki Kościoła w Rdzawce
      • Kinga KULAWIAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.