Dzienne archiwum: 18 lipca 2021

18 lipca 2021

1. Dziś rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: W drogę do Źródła Życia. Po raz kolejny MIVA Polska zachęca do włączenia się w akcję „1 grosz za 1 kilometr”, wspierającą misjonarzy w zakupie środków transportu. W ubiegłym roku z ofiar złożonych na ten cel zakupiono 137 różnych pojazdów dla misjonarzy w 26 krajach świata. Więcej informacji i numer konta bankowego znajduje się na plakacie pod ogłoszeniami.
  2. Błogosławieństwo pojazdów z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców, będzie w przyszłą niedzielę (25.07) po Mszach świętych na parkingu nad kościołem. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną również przekazane na środki transportu dla misjonarzy.
  3. W liturgii Kościoła:
    • niedziela (18.07) – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
    • wtorek (20.07) – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera;
    • środa (21.07) – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi i św. Apolinarego;
    • czwartek (22.07) – święto św. Marii Magdaleny;
    • piątek (23.07) – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
    • sobota (24.07) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła na odpust i niedzielę mieszkańcom roli Ramsowej. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 218, 218a, 218b, 219, 221, 222, 224, 225, 226 i 227.
  5. W uroczystość odpustową zebraliśmy 9.440 zł i 65 euro. Ofiara w całości została przekazana ks. Władysławowi jako wsparcie na działalność misyjną naszego Rodaka. Bóg zapłać za Waszą wielką hojność!
  6. Rozpoczęcie 40. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę będzie w najbliższą sobotę (24.07) na Mszy świętej o godz. 9:00 w kościele św. Antoniego w Zubrzycy Górnej – Zimnej Dziurze. Zapisy na pielgrzymkę jeszcze tylko do dzisiaj (18.07) po Mszy świętej w zakrystii.
  7. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ogłoszony przez papieża Franciszka, będziemy obchodzić po raz pierwszy w przyszłą niedzielę.
  8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym między innymi wyjaśnienie oblatów z Kanady jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju.
  9. Dla dzieci jest jeszcze specjalne wakacyjne wydanie Stasia, w którym najmłodsi czytelnicy znajdą wiele ciekawych zagadek, łamigłówek, krzyżówek i rebusów. Zachęcam do lektury.
  10. Oferta aktywizacji zawodowej dla osób do 29 roku życia, pozostających bez zatrudnienia,  poszukujących stażu zawodowego, darmowego szkolenia oraz pracy znajduje się na tablicy pod ogłoszeniami. Oferta jest również dla osób niepełnosprawnych oraz leczących się w poradni zdrowia psychicznego, którym szczególnie trudno jest znaleźć zatrudnienie.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800