Dzienne archiwum: 12 września 2021

12 września 2021

1. Rozpoczynamy dziś 11. Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Módlmy się przez te dni,aby rodzice i wychowawcy w osobie św. Józefa odnajdywali orędownika, pomocnika i przewodnika zwłaszcza w trudnych chwilach związanych z wychowywaniem młodego pokolenia.
  2. W liturgii Kościoła:
    • poniedziałek (13.09) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
    • wtorek (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odpust w Przywarówce o 11:00;
    • środa (15.09) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, odpust w Orawce o 17:00;
    • czwartek (16.09) – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
    • piątek (17.09) – wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa;
    • sobota (18.09) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
  3. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych dziś po Mszy świętej o 9:00, a rodziców kandydatów do Bierzmowania po Mszy świętej o 12:00.
  4. Spotkanie scholii będzie w poniedziałek (13.09) o godz. 16:00 w salce przy zakrystii. Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze dołączyć serdecznie zapraszamy!
  5. Zbiórka kandydatów na ministrantów z klasy trzeciej będzie w najbliższą sobotę (18.09) o godz. 16:30.
  6. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy 6 i 7 będzie w piątek (17.09) o godz. 17:00 w salce przy zakrystii. Natomiast w sobotę (18.09) na Mszy świętej o godz. 18:00 kandydaci uroczyście rozpoczną swoje dwuletnie przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
  7. Parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę (19.09) na Mszy świętej o godz. 12:00. Po niej Rada Sołecka, Stowarzyszenie Wspólnota Mieszkańców Zubrzycy Dolnej oraz Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na poświęcenie nowego wozu dożynkowego oraz poczęstunek przy kościele.
  8. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone z okazji niedzieli finansowej w kwocie 5.860 zł, 40 euro i 5 dolarów. Dziś zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Marceli Owsiak, Bożenie Biel, Katarzynie i Kindze Stec-Sala, Annie i Joasi Wyrtel, Małgorzacie i Martynce Kulawiak, Emilii Bosak, Klaudii Kubacka i Agnieszce Pawlik oraz Ludwice Domczak za dołożenie się do ofiary na dekorację kwiatową, przygotowaną przez wczorajszych nowożeńców. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 280a, 281, 282a, 283, 283a, 284, 285, 286, 287 i 288.
  10. Msza święta na Danielkach będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15:00. Poprzedzi ją piesza pielgrzymka ku czci Matki Bożej Siedmiobolesnej – Patronki Orawy. Wyjście z kościoła w Podwilku o godz. 11:30.
  11. Kustosz Sanktuarium w Krakowie-Mogile zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegóły na plakacie.
  12. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać między innymi o przemieniającym oddziaływaniu wizerunków Chrystusa ukrzyżowanego. Natomiast w zakrystii jest jeszcze do nabycia specjalne wydanie Gościa Extra o Prymasie Wyszyńskim i Matce Czackiej, którzy dziś zostali wyniesieni na ołtarze. Do zabrania za darmo jest nowy biuletyn Obrońców Życia Człowieka, ukazujący prawdę o „in vitro”. Zachęcam do lektury.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800