Dzienne archiwum: 3 października 2021

• wtorek (5.10) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
    • środa (6.10) – wspomnienie św. Brunona, prezbitera;
    • czwartek (7.10) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
    • sobota (9.10) – wspomnienie św. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  2. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej będzie w czwartek (7.10) na Mszy świętej o 18:00.
  3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po Mszy świętej o godz. 18:00.  Za tydzień i przez następne niedziele różaniec będzie o godz. 16:00. Na nabożeństwach różańcowych polecamy Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi intencje szczegółowe, które są wywieszone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Halinie Bałaś, Anecie Stopiak, Julii Kowalczyk, Mirosławowi Bąkowi, Magdalenie Kowalczyk, Marcinowi i Genowefie Chowaniak, Danucie Kowalik i Krzysztofowi Kubacka oraz Magdalenie Plata, Krystynie i Tadeuszowi Pieróg, Janowi i Helenie Pieróg, Małgorzacie i Czesławowi Kubacka za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 307a, 308, 308a, 308b, 309, 310, 310a, 310b, 311 i 311a
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj z okazji niedzieli finansowej.
  6. W przyszłą niedzielę XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się! Ofiary do puszek tradycyjnie na cele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  7. Zbiórka ministrantów będzie w najbliższy czwartek po Mszy świętej i nabożeństwie różańcowym.
  8. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać między innymi o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimirowskim oraz wywiad z reżyserem filmu „Fatima”. Dla dzieci jest Mały Gość oraz karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią i ciekawymi zadaniami. Zachęcam do lektury.
  9. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na potańcówkę do remizy w sobotę 16 października. Więcej szczegółów za tydzień. Dochód z imprezy panie przeznaczą na zakup strojów regionalnych.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  11. Zapowiedzi przedślubne (Zapowiedź 3)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:
    Tomasz ZUBRZYCKI – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Urszula GOMBARCZYK – Parafia św. Jadwigi Królowej w Murowanicy
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.