Dzienne archiwum: 10 października 2021

10 październik 2021

1. Dzisiaj XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się! Ofiary składane po Mszy świętej do puszek przeznaczone są na cele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. W liturgii Kościoła:
    • poniedziałek (11.10) – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża ;
    • wtorek (12.10) – wspomnienie św. Jana Beyzyma, prezbitera;
    • środa (13.10) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
    • czwartek (14.10) – wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika
      oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
    • piątek (15.10) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
    • sobota (16.10) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  3. Wyjazd kandydatów do Bierzmowania na dzień skupienia do Zakopanego jest w poniedziałek (11.10) o godz. 8:00 spod szkoły. W związku z tym kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. Nabożeństwo różańcowe dziś i w następne niedziele o godz. 16:00, natomiast w tygodniu po Mszy świętej o godz. 18:00. W czwartek (14.10) z okazji Dnia Edukacji Narodowej modlitwa różańcowa w intencji nauczycieli. Natomiast w piątek na Mszy świętej i Różańcu będzie śpiewał chór Coś się święci z Zubrzycy Górnej.
  5. Dzień Dziecka Utraconego, obchodzony w najbliższy piątek (15.10), to okazja do modlitwy za rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami. Duszpasterstwo Rodzin Krakowskiej Kurii zaprasza w tym dniu do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na Mszę świętą o godz. 18:00. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  6. List Pasterski Metropolity Krakowskiego z okazji rozpoczęcia prac Synodu w Archidiecezji Krakowskiej jest do przeczytania na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Na uroczystą inaugurację w przyszłą niedzielę (17.10) do katedry na Wawelu pojedzie także delegacja z naszej parafii.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarę … zł i … euro złożoną z okazji niedzieli finansowej.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Monice i Jakubowi Chełminiak, Bogumile Zubrzyckiej, Marcie Zubrzyckiej, Wilmie Bosak, Władysławie Sendeckiej, Agnieszce i Franciszkowi Kowalczyk, Małgorzacie Wykręt i Bożenie Kowalczyk oraz Helenie i Józefowi Gjądła za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 311b, 311c, 312, 312a, 313, 314, 314a, 314b, 315 i 315a.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej został odwołany do wieczności śp. Stefan Zubrzycki. Pogrzeb będzie we wtorek 12 października o godz. 14:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
  10. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać między innymi o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów, którego przebieg będzie inny niż do tej pory. Dla dzieci jest nowy Promyczek Dobra oraz karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią i ciekawymi zadaniami.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  12. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza w sobotę 16 października na Jesienną Potańcówkę. Początek zabawy o godz. 20:00 w remizie OSP w Zubrzycy Dolnej. W programie: zabawa z DJ-em, gorące dania, przekąski i domowe ciasta. Cena 100 zł od osoby. Dochód uzyskany z zabawy zostanie przeznaczony na zakup strojów regionalnych. Więcej informacji na plakatach.
  13. Grupa tworząca album o Zubrzycy Dolnej na starej fotografii chce poszerzyć go o ciekawe wpisy z pamiętników, pocztówek, wiersze, opowieści, szkice, malunki na szkle, makatki, hafty itp. Z tyłu kościoła są do zabrania ulotki informacyjne. Będą też roznoszone przez listonosza. Zachęcam do zaangażowania się w to dzieło.