Dzienne archiwum: 12 grudnia 2021

3. Niedziela Adwentu

1. W liturgii Kościoła:
    • poniedziałek (13.12) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
    • wtorek (14.12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt : 1800
    • Sob : 700 i 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  3. Młodzież z naszej szkoły rozprowadza dziś pierniki i sianko. Pragnie w ten sposób wesprzeć chrześcijan prześladowanych za wiarę. Zebrane środki zostaną przekazane fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  4. Kandydaci do Bierzmowania z klasy 6 i 7 przyjdą w piątek (17.12) na Mszę świętą roratnią o godz. 18:00. Po niej będzie krótkie spotkanie w salce. Należy przynieść ze sobą Dzienniczki Duchowe.
  5. Duszpasterską Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę (18.12) po Mszy świętej wieczornej do salki przy zakrystii. Wszystkich natomiast proszę o zgłaszanie swoim przedstawicielom sugestii i uwag dotyczących wszelkich działań gospodarczych i duszpasterskich w parafii.
  6. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarę … zł złożoną z okazji niedzieli finansowej.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Bogdanowi Kozakowi, Karolinie Maj, Barbarze Gargasz, Władysławie Bosak, Beacie Waresiak i Janinie Kozieł oraz Emilii Maj, Krystynie Gruszka, Halinie Kowalczyk i Natalii Kowalczyk za dołożenie się do ofiary finansowej. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy mieszkańcom Roli Sadłowej. Sprzątanie generalne kościoła przed świętami będzie we wtorek (14.12) od godz. 10:00.
  8. W imieniu strażaków pragnę podziękować za materialne wsparcie naszej jednostki OSP poprzez zakupienie ich kalendarzy.
  9. Leki dla szpitala na Bliskim Wschodzie można przekazywać do końca roku w salce katechetycznej. Leki mogą być nowe lub częściowo wykorzystane. Ważne, aby data przydatności była dłuższa niż jeden rok.
  10. Wolontariusze z Komitetu Społecznego Serce Pełne Nadziei przeprowadzą w przyszłą niedzielę (19.12) po Mszach świętych zbiórkę do puszek dla 6-letniej Wiktorii, która choruje na zespół Downa oraz porażenie kończyn dolnych. Fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację i sprzęt ortopedyczny.
  11. Z sakramentu pojednania w tym tygodniu będzie można skorzystać codziennie od poniedziałku do piątku od 16:30 do 18:00. Natomiast parafialna spowiedź adwentowa z udziałem  księży z sąsiednich parafii będzie w sobotę (18.12) od 13:00 do 16:00. Spowiedzi w innych parafiach: Orawka – sobota (18.12) 8:30– 11:00, Podwilk – środa (22.12) 14:00–17:00, Zubrzyca Górna – czwartek (23.12) 13:00-16:00.
  12. Kancelaria parafialna – ze względu na spowiedź – będzie otwarta w tym tygodniu tylko w poniedziałek od 8:00 do 9:00. W razie konieczności można umówić się telefonicznie na inny termin.
  13. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w przyszłą środę (22.12) od godz. 9:00. Osoby, które chciałyby skorzystać z odwiedzin kapłana można zgłaszać w zakrystii do najbliższej niedzieli.
  14. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecam artykuł z okazji 40. rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek” oraz kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy. Dla dzieci jest Ziarno z dzisiejszą Ewangelią i ciekawymi zadaniami.
  15. Zapowiedzi przedślubne (Zapowiedź 3)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:
    Patryk MACIURA – Parafia św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej
    Julia KOWALCZYK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.