Dzienne archiwum: 30 stycznia 2022

• Śr : 700 i 1800
    • Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W środę będziemy przeżywać XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji gościmy dziś w naszej parafii s. Teresę Pawlak ze zgromadzenia Sióstr Albertynek rodem z Zubrzycy Górnej, która przed błogosławieństwem skieruje do nas swoje słowo. Składka w środę jest przeznaczona – jak co roku – na zakony kontemplacyjne. Natomiast za tydzień przypada niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  3. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (31.01) – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
    • środa (2.02) – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej
    • czwartek (3.02) – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika
      i św. Oskara, biskupa
    • sobota (5.02) – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  4. Dzieci z klasy trzeciej przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszam wraz z rodzicami w środę (2.02) w święto Ofiarowania Pańskiego na Mszę świętą o godz. 18:00,  podczas której poświęcimy świece.
  5. Gromnice z prawdziwego wosku pszczelego są jeszcze do nabycia po Mszy świętej w zakrystii.
  6. Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej przed pierwszym piątkiem będzie w środę (2.02) w następujących grupach: klasa IV i V od 16:30, kandydaci do Bierzmowania z klasy VI i VII od 17:00, klasy VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych od 17:30.
  7. Spowiedź dla dorosłych będzie w czwartek i w piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych w 1. piątek od godz. 9:00.
  8. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji.
  9. Z okazji wspomnienia św. Błażeja, patrona od chorób gardła, w czwartek na Mszy świętej o 18:00 pobłogosławimy świece i jabłka.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Małgorzacie Misiniec, Ewie Matonog, Marii Niteckiej, Ewie i Ignacemu Wierzbiakom,  Marcie Horniak oraz Agnieszce Niteckiej i Jadwidze Niteckiej za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w  kościele  powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 78b, 78c, 78d, 79a, 80, 80a, 81a, 82, 84 i 85. Natomiast mieszkańców Roli Sadłowej bardzo proszę, aby w czwartek (3.02) o godz. 10:00 rozebrali dekoracje bożonarodzeniowe.
  11. Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem? – odpowiedź na to pytanie znajdziemy w najnowszym Gościu Niedzielnym – zachęcam do lektury. Natomiast dla dzieci są jeszcze Staś, Promyczek DobraMały Gość oraz  do zabrania karteczki Ziarno.
  12. Zespół Nowa Orawa zaprasza na III Galę Kolęd i Pastorałek, połączoną z akcją charytatywną na rzecz chorej Neli Grobarczyk. Koncert odbędzie w OCK w Jabłonce jutro (31.01) o godz. 19:00.
  13. Sołtys informuje, że podatek będzie pobierany od przyszłego poniedziałku, 7 lutego br. w salce katechetycznej przy kościele. Szczegółowy harmonogram zostanie podany za tydzień. Rada Sołecka przypomina, że do 28 lutego trwa nabór podań na remont i utrzymanie dróg wiejskich.