Dzienne archiwum: 5 kwietnia 2022

• Czw : 1630 i 1800
    • Pt i Sob : 800 i 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (4.04) – wspomnienie św. Izydora biskupa i doktora Kościoła
    • wtorek (5.04) – wspomnienie św. Wincentego Ferreriusza
    • czwartek (7.04) – wspomnienie św. Jana Chrzciciela de la Salle.
  3. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w najbliższy czwartek. Poprowadzi je ks. Andrzej Wciślak, wicedyrektor Wydziału Katechetycznego w Krakowie. Uczniowie szkoły podstawowej przychodzą na Mszę świętą o godz. 16:30. Dorośli na 18:00. Cały program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i ulotkach. Tradycyjnie ofiara w Niedzielę Palmową jest wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty za wielkopostną posługę Słowa w naszej parafii i pomoc w duchowym przygotowaniu do świąt. Rekolekcjonista odwiedzi w tym roku również chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 11:00.
  4. Spowiedź rekolekcyjna jest w sobotę od 15:00 do 18:00 z półgodzinną przerwą. Dodatkowy dyżur w konfesjonale będzie pełnił ks. Jan Wichary, werbista z Zakopanego w godzinach od 12:00 do 14:00. Spowiedź dla dzieci została przeniesiona ze środy na wtorek. Godziny pozostają bez zmian, czyli bezpośrednio po lekcjach. Ze spowiedzi przedświątecznej można jeszcze skorzystać od dziś do wtorku w godzinach od 17:00 do 18:00.
  5. Procesja z palmami w Niedzielę Palmową będzie przed Mszą świętą o godz. 12:00. Rozpoczniemy ją na zewnątrz przy schodach do głównego wejścia i pójdziemy wokół kościoła. W tym roku, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, w procesji pójdzie z nami osiołek, dlatego wszystkie dzieci zapraszam, aby przyszły z palmami na procesję. Po Mszy świętej będzie można zrobić sobie z osiołkiem zdjęcie.
  6. Orawska Droga Krzyżowa do Ludźmierza wyruszy w najbliższą sobotę (9.04) z naszego kościoła po Mszy świętej o godz. 20:00. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła na święta i na niedzielę przez mieszkańców Sołtystwa Dolnego i Górnego. Na najbliższy tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 161a, 162a, 163, 163a, 163b, 164a, 166, 167, 168 i 169.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej. W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki Caritas.
  9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł o sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji, a w nim o grzechu nieumiarkowania. Dla dzieci jest jeszcze Mały Gość i do zabrania karteczki Ziarno.
    ——————————————————————————————————————————
  10. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej informuje, że od 4 do 7 kwietnia trwa uzupełniająca rekrutacja na wolne miejsca do oddziałów przedszkolnych  na rok szkolny 2022/2023. Wniosek wraz z załącznikami jest do pobrania na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie. Wypełnione wnioski można składać w sekretariacie w godzinach od 8:00 do 14:00 lub w formie elektronicznej na adres mailowy sekretariat@spzd.edu.pl .
    ——————————————————————————————————————————
  11. Zapowiedzi przedślubne (Zapowiedź 2)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:
    Damian HAMERNIK – Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Tyliczu
    Kinga KOLANIAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Dominik ŚWIETLAK – Parafia św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej
    Dominika PALUCH – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.